פינת הקומוניקט

יול 08

(באדיבות לב גרופ מדיה)

הזמרת והיוצרת רוני אלטר מוציאה אי.פי. הנושא את שמה, הראשון שלה בחברת מוזיקה מהגדולות והחשובות בעולם. אגב, אחד השירים, save me , הושמע בחודש שעבר בהשמעת בכורה בתוכנית מעדן ויניל, עם נפתלי אלטר, אביה.

 

 

רוני אלטר, כותבת, מלחינה ומבצעת מרגשת, משחררת אי.פי. בינלאומי ראשון באחת מחברות התקליטים הגדולות בעולם. אלטר, מתגוררת בפריז מזה שש שנים, ובשנה שעברה הוחתמה בחברת  WARNER MUSIC FRANCE. לאחר שהוציאה סינגל בינלאומי ראשון, once again , היא משחררת אי.פי. הנושא את שמה ובו חמישה שירים, ביניהם הסינגל החדש, devil's calling . אגב, שיר אחר מתוכו, save me , הושמע בהשמעת בכורה עולמית בתוכנית מעדן ויניל, ברדיו 106 FM , בה התארח נפתלי אלטר, אביה הגאה (קישור בהמשך).

לדברי רוני אלטר, "זהו אלבום אישי מאוד, כנראה בשל תהליך הכתיבה שלו, שהיה נטול פילטרים ומחסומים. אני מרגישה שזו תמצית האמנות: ליצור מבלי להיות יותר מדי מודעת לעצמך, לכתוב בצורה טבעית ומשוחררת, ללא פוליטיקות, ואז פשוט לתת לשירים למצוא את דרכם בעולם.

בעקבות המגורים בפריז ותחושת הזרות, השירים באלבום נכתבו על הנושא הרגיש הזה, הריחוק מהבית, מהיכן באתי ולאן פני מועדות. העיבודים באלבום מחוברים ישירות למילים ואני כל כך שמחה עם התוצאה הסופית. כך בדיוק דמיינתי לעצמי שהוא יישמע".

לפני האי.פי. החדש הוציאה אלטר שני אלבומים (כיס אוויר ו-Go Wild), בהם בלטו קולה הייחודי, המלודיות העשירות, והפואטיקה המלנכולית של שיריה. אחד מהם, what's on your mind נבחר לתשדיר פרסומת של בנק בינלאומי גדול בצרפת. גם הקאוור שלה ל-I follow rivers זכה להצלחה רבה.

בין הסצנה האקוסטית של פריז והסצנה המוזיקלית של תל אביב, רוני אלטר מביאה לאירופה תערובת של פופ, ג'אז ואלקטרוניקה, פרי שיתופי פעולה עם מוזיקאים ישראלים מן השורה הראשונה, כמו אריק איינשטיין ז"ל, דודו טסה, אלון לוטרינגר ומטרופולין.

"נולדתי בבית של מוזיקה וקולנוע", סיפרה רוני אלטר. "כבת לאב מלחין וקולנוען, אמא שחקנית ואחות במאית אופרה, הדרך הייתה ברורה: אני אהיה מוזיקאית. כבר מגיל צעיר ניגנתי בפסנתר ובסקסופון, ושרתי במקהלה אשר בזכותה נסעתי ברחבי העולם ולמדתי המון על העולם המוזיקלי, אבל תמיד חזרתי הביתה, לשיר לצד אבא על הפסנתר, שירים שהוא הלחין במיוחד בשבילנו.
בילדותי הבית היה מלא בכל הבוהמה הישראלית. התבוננתי על העולם הזה של אמנות ותרבות והושפעתי ממנו. לכן זה היה רק הגיוני שלאחר לימודי ג׳אז בתיכון תלמה ילין אצא לדרך מוזיקלית שהתחילה, לשמחתי הגדולה, בשני דואטים עם אריק איינשטיין ז״ל.
מוזיקה היא שותפה ותיקה לדרך, נולדתי עמה ואני חייה בתוכה. אני מתרגשת מאד מהחתימה עם 'וורנר' ומהעבודה על האלבום הראשון שלנו יחד, בציפייה למה שעוד עתיד לבוא".

נפתלי אלטר בתוכנית מעדן ויניל, על רוני, והשמעת בכורה לשיר save me החל מהדקה ה-32

goo.gl/s3o1o6

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *