פינת הקומוניקט

מרץ 15

(צילום: אוהד רומנו)

 

גרסה אמריקאית של "על הספקטרום" תופק בקרוב עבור אמאזון, בהובלת התסריטאי והמפיק ג'ייסון קייטמס (אורות ליל שישי, רוזוול). הסדרה זכתה בתשעה פרסי האקדמיה לטלוויזיה, כולל הדרמה הטובה ביותר, תסריט (דנה אידיסיס), בימוי ופרס השחקנית הטובה ביותר, לנעמי לבוב.

 

yes ואמזון מודיעות על הסכם הפקה חסר תקדים של הסדרה "על הספקטרום", הזוכה הגדולה של טקס פרסי הטלוויזיה, לפלטפורמת הענק של אמזון. זוהי הפקה ראשונה של הרשת לפורמט ישראלי. את העיבוד האמריקאי של "על הספקטרום" לאמזון יוביל התסריטאי והמפיק ג׳ייסון קייטמס, זוכה פרס האמי על סדרות מצליחות ואהובות בכל העולם, דוגמת '"אורות ליל שישי", "הורים במשרה מלאה", ו"רוזוול".

בתחילת השבוע הוכתרה "על הספקטרום" למנצחת הגדולה בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה עם תשעה פרסים, מתוך שיא של 21 פרסים שהוענקו ל-yes, ביניהם פרס התסריט שהוענק ליוצרת ותסריטאית הסדרה דנה אידיסיס, פרס הבימוי שהוענק לבמאי והיוצר יובל שפרמן, פרס השחקנית הטובה ביותר שהוענק לנעמי לבוב, ופרס סדרת הדרמה הטובה ביותר.

"על הספקטרום", שזכתה השנה גם בפרס הסדרה הטובה ביותר בפסטיבל "סירייס מאניה", התחרות היוקרתית והחשובה בעולם לסדרות טלוויזיה, ואף היתה לנציגה הישראלית היחידה אי פעם שהוקרנה בפסטיבל טרייבקה היוקרתי מייסודו של רוברט דה-נירו, מצטרפת לרשימה הולכת וגדלה של סדרות מבית yes שנמכרות לשידור ברחבי העולם. בין היתר "תאג"ד", לרשת פארמונט, שהפקידה את בימוי הסדרה בידיו של זוכה האוסקר, רון הווארד, "השוטר הטוב" בגרסת מקור ובהפקה אמריקאית בכיכובם של טוני דנזה וג'וש גרובן בנטפליקס. "כבודו" נמכרה לרשת שואוטיים האמריקאית, שליהקה רק לאחרונה לתפקיד הראשי את כוכב העל בריאן קרנסטון וכמובן, סדרת הדגל "פאודה", שנמכרה לנטפליקס וזמינה לצפייה בלמעלה מ-190 מדינות בעולם.

הסדרה שיצרו דנה אידיסיס (בהשראת אחיה האוטיסט, גיא ), ויובל שפרמן, היא דרמה קומית בכיכובם  של נעמי לבוב, ניב מג'ר , בן יוסיפוביץ' ואבי דנגור , ובמרכזה, בפעם הראשונה בטלוויזיה, צעירים על הספקטרום האוטיסטי, אשר חולקים יחד דירה במסגרת דיור מוגן בלב רמת-גן. דרך נקודת מבטם הייחודית על החיים, עולים ספקות לגבי העולם "הנורמלי": שלושת הצעירים הם עמית (בן יוספוביץ'), אוטיסט בתפקוד גבוה שעדיין מנסה להבין איך נוסעים באוטובוס או איך מתנהלת קניה בסופר, זוהר (נעמי לבוב) בחורה יפהפייה עם לקות שכלית שמחפשת אהבה, והכי היתה רוצה חבר "רגיל", ורון רון (ניב מג'ר) בחור עם אספרגר, אובססיבי לערוץ הקניות ולניקיון, המסתגר בבית.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *