פינת הקומוניקט

יונ 04

(צילום: תומר פרוכטר)

(צילום: גיא פריבס)

שני סינגלים, ארבעה מבצעים: אלון אולארצ'יק וג'יין בורדו הקליטו את "נבדה", שיופיע באלבומו החדש של אלון, הצפוי בחודשים הקרובים. שלום חנוך ומתי כספי, שמופיעים יחד, חיזקו את שיתוף הפעולה ביניהם בשיר חדש שכתבו והלחינו, "שבעת ימים".

 

"נבדה" הוא מפגש קסום בין אלון אולארצ'יק וג'יין בורדו, שגורם להתאהבות מהאזנה ראשונה.

אולארצ'יק לא נח. כשנתיים לאחר שציין שלושים שנות קריירה, בסיבוב הופעות מצליח ואוסף כפול, השלים אלון פרויקט חדש, עם המפיק הוד מושונוב.

באלבום שבדרך ממשיך אולארצ'יק את דרכו היצירתית, מחבר בין מערב ומזרח, משלב מוזיקאים ונגנים מהדור החדש ובעיקר לא מפסיק להפתיע בסאונד, ביצירה ובהומור.  

לאורך השנים הטביע אולארצ'יק את חותמו וסיפק לכולנו שירים אהובים אשר ממשיכים להתנגן זה לא מעט שנים, תחילה כשותף עיקרי ביצירת שירי להקת כוורת, מהלהקות הישראליות האהובות והמצליחות בכל הזמנים, ובהמשך כיוצר ומבצע שידע להמציא את עצמו מחדש לאורך שנות קריירת הסולו שלו, לשלב סגנונות מוזיקליים ובעיקר להפתיע.

אולארצ'יק סיפר על שיתוף הפעולה החדש עם להקת ג'יין בורדו:" לפני כשנה התארחתי בהופעה של הלהקה ושרתי עם דורון (טלמון, הסולנית),  את 'איך אפשר שלא'. יצא לי להקשיב מקרוב למה שהם עושים מוזיקלית. הפשטות והניקיון של הסגנון שלהם הקסימו אותי. אחרי ההופעה נזכרתי במנגינת קאנטרי שאלעד אדר ואני כתבנו בעבר, והיא נשמעה לי כל כך מתאימה לדואט עם דורון. פניתי אליה ולשמחתי נעניתי בחיוב. כתבנו יחד מילים, על פנטזיה לעזוב הכל ולחיות בנבדה, עם טוויסט בסוף השיר. את השיר עיבד מתי גלעד וחברי ג'יין בורדו ניגנו, וכך יוצא שאופי השיר נשאר טבעי לסגנון הלהקה המיוחדת הזאת, והנה התוצאה".

אולארצ'יק יופיע ב-27 ביולי בזאפה תל אביב. אורח מיוחד: יוני רכטר.

 

 

בספטמבר האחרון יצא לדרך מופע משותף בין שני ענקי המוזיקה, שלום חנוך ומתי כספי, ועם סיום המופע הראשון היה ברור שמדובר במפגש פסגה אמיתי וטבעי שגרם לקהל תחושה של חוויה על זמנית, שהעיקר בה הם השירים של השניים. מאז הועלה המופע מספר פעמים במשכן האופרה, בהיכל התרבות, באמפי שוני ובקיסריה, ולכל המופעים אזלו כל הכרטיסים מראש.

לצד ההצלחה העצומה של המופע, ההשראה של שני היוצרים הניבה שיר חדש, "שבעת ימים". השיר לקוח בחלקו הראשון מספר יחזקאל, ומשם גם הגיע הסיפור שנכתב והולחן לכדי היצירה היפה שלפניכם על ידי חנוך וכספי.

לדברי שלום חנוך: "זהו שיר שנוצר בין שנינו, משוחרר, מחבר בינינו. המנגינה קדמה, לבשה מילים ונשלמה".

מתי כספי הוסיף: "אמרתי לשלום: מה דעתך שההשראה שלי וההשראה שלך ייפגשו, וניתן להן לשוחח על דא ועל הא עד שייצא הוא – השיר. שלום נענה והראה לי בביתו שני פסוקים מתוך ספר יחזקאל. ההשראה כבר חיכתה לי שם, מוכנה, בחדר עבודתו. כעבור זמן קצר שלום הצטרף והוסיף גם מילים משלו שהשלימו את הפסוקים לשיר שלם. לאחר מכן התייחס ללחן הבסיסי שיצא לי והוסיף חלק נוסף בשיר".

המופע הבא של שלום חנוך ומתי כספי יתקיים ב-13 ביולי, באמפי קיסריה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *