פינת הקומוניקט

אפר 13

(צילום באדיבות bbc ו-yes )

הערב בטלוויזיה: "רילינגטון פלייס" (yes OH ), מיני-סדרה בריטית על ג'ון כריסטי (טים רות'), רוצח סדרתי מפורסם, ו"תיקים מן העבר" (lifetime ), מהדורה חדשה לסדרה התיעודית הוותיקה על מקרי פשע שלא פוענחו ובלשים שמנסים לפתוח מחדש את התיקים וחושפים גילויים מרתקים ומפתיעים.

 

רילינגטון פלייס , מיני סדרה חדשה בת 3 חלקים מבית ה-BBC, מבוססת על הסיפור האמיתי של הרוצח הסדרתי הידוע לשמצה ג'ון רג'ינלד כריסטי. משפט הרצח והסיקור העיתונאי סביבו הסעירו את בריטניה ובסופו של דבר יצרו דעת קהל שדחפה לביטול עונש המוות שם, לאחר שהוצא להורג טימותי אוונס, באשמת רצח בתו התינוקת ג'רלדין, ואשתו, בריל. אוונס טען לחפותו גם ברגעיו האחרונים. כעבור שנים התברר שהעד המרכזי של התביעה, שכנו, כריסטי (טים רות'), הוא הרוצח האמיתי ולא זו בלבד, אלא רצח עוד שש נשים נוספות, בהן אשתו אסטל (סמנתה מורטון).

דרמת המתח המתרחשת באפלת ביתם ברחוב רילינגטון פלייס 10, מנסה לדמיין את מערכת היחסים בין כריסטי, אשתו, והזוג אוונס, ומנסה לתת מענה לשאלות הקשות שהתעוררו בעקבות מעצרו ומשפטו: איך הצליח כריסטי לחמוק מעונש על פשעיו כל כך הרבה זמן, איזו השפעה מעוותת הייתה לו על בריל וטימותי ואיך הצליח להונות את השופט והמושבעים לכדי כך שישלחו אדם חף מפשע אל מותו?

10 שנים אחרי שירדה ממסכי הטלוויזיה, הסדרה המצליחה תיקים מן העבר חודשה, וכעת הקריין הוא דני גלובר. הסדרה עוסקת באותם 120 אלף תיקי פשע שמעולם לא פוענחו בארצות הברית, תחשוף מקרים מרתקים של תיקים חדשים שהיו "קרים" במשך שנים רבות, ותציג את הבלשים שהחליטו לפתוח אותם מחדש. הם משחזרים את הפשע, חושפים גילויים חדשים ומפתיעים, ונעזרים בטכנולוגיות פורצות דרך בתחום הזיהוי הפלילי ובמדיה החברתית, במטרה להגיע לאמת ולאפשר למשפחות הקורבנות לסגור מעגל. הערב, ילדה בת 11 מפנסילבניה נחטפת ונרצחת בדרכה הביתה ממסיבת הלואין. לאחר שלושה ימים של חיפושים, גופתה נמצאת ליד פסי רכבת מחוץ לעיר. הבלשים שאחראים על התיק מתקשים למצוא חשודים והתיק נשאר פתוח. עשר שנים לאחר מכן, בלש אובססיבי חושף טעות מזעזעת, שהותירה את הרוצחים האמיתיים חופשיים מחוץ לכלא.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *