פינת הקומוניקט

יונ 04

(צילום: באדיבות HOT )

הערב בטלוויזיה: סדרת דרמה חדשה, "זהב שחור" (HOT3 ), המתרחשת על רקע עסקי הנפט בעיירה משגשגת בארה"ב. עונה חדשה לסדרת האימה מבוססת הקומיקס "מגורש" (yes OH ), והזדמנות נוספת לצפות בדרמת הפשע של סידני לומט "אחר צהריים של פורענות" (yes3 ), בכיכובו של אל פאצ'ינו שמנסה לשדוד בנק כדי לממן ניתוח שינוי מין לאהובו.

 


זהב שחור היא סדרה דרמה שעוסקת בתככים, מזימות וסקנדלים בעיירת נפט בארה"ב. בילי (צ'ייס קרופורד) וקודי (רבקה ריטנהאוס,) הם זוג צעיר ושאפתן שמגיע לצפון דקוטה במטרה להתעשר בתקופת תור הזהב של תעשיית הנפט בארה"ב. העיירה המשגשגת נשלטת על ידי המיליונר האפ בויד (דון ג'ונסון), שעסוק בניסיון להרשים את המפקח המקומי על הנפט והגז, מכדי לשים לב לבעיות שצצות בין אשתו היפיפייה קרלה (אמבר ולטה), ובנו ויק (סקוט מייקל פוסט). קודי ובילי מנסים לעלות על הגל בדרך להתעשרות מהירה, וכך הם מסתבכים עם משפחת בויד, תסבוכת שממנה אולי לא יצליחו להיחלץ בקלות.

עונה שנייה למגורש (yes OH ), דרמת המתח והאימה של רוברט קירקמן (יוצר "המתים המהלכים"), המבוססת על סדרת קומיקס באותו השם.

הסדרה עוקבת אחר קייל ברנס (פיליפ פוג'יט), צעיר שמחפש תשובה לשאלה מדוע הוא נרדף על ידי שדים מאז ילדותו, וחושף מידע שיכול להשמיד את כל החיים על כדור הארץ, כפי שהם מוכרים כעת.

בעונה השנייה, קייל נאבק להגן על האנשים הקרובים אליו ויקרים ללבו כאשר הדיבוק שמטריד אותו ממשיך להתעצם. לצידו נמצאים הכומר אנדרסון (פיליפ גלניסטר), וצ'יף גילס (רג' אי. קאת'י,), בעוד אחותו של קייל נלחמת בשדים משלה. אבל איומים אחרים, ברמה העולמית, הופכים גדולים יותר מכפי שקייל יכול היה לחזות, כאשר הוא  יגלה את הסודות הרודפים אותו מעברו שלו. 

סידני לומט ביים ואל פאצ'ינו מככב באחר צהריים של פורענות, דרמת הפשע המעולה מ-1975 (המשודרת במסגרת הבלתי נשכחים), על פי סיפורו האמיתי של ג'ון וויטוביץ', שביצע שוד בנק במטרה לשלם על ניתוח המין של בן זוגו, והתבצר במשך שעות עם בני ערובה. הסרט נחשב לאחד הטובים שנעשו בתור הזהב של שנות השבעים בהוליווד, והופעתו של פאצ'ינו נחשבת בצדק לאחת הטובות בקריירה המפוארת שלו. הסרט היה מועמד לשבעה פרסי אוסקר וזכה עבור התסריט. עם ג'ון קזאלה וכריס סרנדון.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *