פרי הבאושים של הפוליטיקה

אוק 10

(צילום: כפיר בולוטין)

חיים נוי על "פולישוק" בבית ליסין: שמואל הספרי העתיק לתיאטרון את גיבורי סדרת הטלוויזיה שלו ויצר פרודיה נהדרת על המתחולל בשדה הפוליטי בישראל. עלילה שנראית הזויה ומצוצה מן האצבע, אך אין לדעת מה המציאות ומה הדמיון.

 

 

"פולישוק" המוצג בבית ליסין הוא בבואה הזוייה על הפוליטיקה הישראלית, פרי דמיונו הקודח (או שלא), של המחזאי והבמאי שמואל הספרי שהעתיק את גיבורי הסדרה הידועה מהמסך הקטן לבמת התיאטרון, ויחד עם  הצוות המקורי מהסדרה העלה פרק סוער במיוחד מעלילות פולישוק, האיש הלא נכון במקום הלא נכון.

ההצגה החדשה, המבוססת על אותם גיבורי הסדרה , עוסקת באופטיקאי מנתניה שנבחר לכנסת, מתמנה לשר התח"ת (תיירות, חוץ ותרבות), ומחולל משברים ומהומה. לאו דווקא באשמתו, אלא בפרי הבאושים של הפוליטיקה בניצוח מזכיר הממשלה, קוזו, וראש הממשלה, פולי בובעס, כשמאחורי הקלעים מנצחת בשקט רעייתו מאירה בובעס, המכונה מרירה.

בהצגה, מתמנה רובי פולישוק לממלא מקום ראש הממשלה שנאלץ להעדר מהתפקיד, כביכול, בשל ניתוח טחורים. זמן קצר לאחר מכן הוא מוכר בשוגג לסינים נכס אסטרטגי ענק של מדינת ישראל לדורותיה ומסתבך בצרה צרורה. קוזו אביטל, מזכיר הממשלה התככן, יעשה הכול כדי להשליך את פולישוק לפח האשפה של ההיסטוריה ולמלא רצון אדוניו. סגל המשרד, ראש הלשכה סולי ברזל, הדוברת תקומה שהרבני והמזכירה הצייצנית  ויקי , יעשו ככל יכולתם על מנת לחלץ את פולישוק מעסק הביש (ולהשקיע אותו בצרות אחרות).

ששון גבאי, שחקן בחסד עליון, נפלא בתפקיד השר פולישוק. הוא מרגש במספר קטעים, מבדח ומגלם דמות מוצלחת ונהדרת.

חנה אזולאי הספרי, שחקנית מוצלחת מאוד, מצוינת בתפקיד ראש הלשכה. היא משחקת באורח מושלם, מתמזגת עם התפקיד ומטילה מרות על כל הצוות ואפילו על מזכיר הממשלה הכול יכול.

גיא לואל, שחקן מעולה, נפלא בתפקיד מזכיר הממשלה החלקלק, המדבר בצחות לשון כפולה. שירי גדני ראויה לתשואות מיוחדת עבור תפקידה כדוברת, היוצאת עם בנו של ראש הממשלה וזוללת וופלים (אך לא הצלחתי לקחת אפילו אחד מהצלחת שאחזה).

דנה סמו מגלמת להפליא את המזכירה הצייצנית ומשחקה הוא מוצלח מאוד ורווי מימיקות ורגש. יקיר שוקרון, שחקן מוכשר ומבטיח, מגלם את  המאבטח ארז, המביא והמכניס וממונה על כל הבא בשעריו של המשרד. יקיר מפגין משחק מצוין ומפליא לדבר בעגה רוסית. רק בסוף, הוא נשאל למוצאו כאשר הוא מדבר באורח רגיל ומשיב, כי אינו רוסי כלל, אך אלה דרישות המשרה.

במבי פרידמן עיצב את התפאורה הנאה עם החדרים המתחלפים. אורנה סמורגונסקי עיצבה תלבושות יפות. עדי שימרוני עיצבה תאורה משובחת. אלדד לידור אחראי למוזיקה היפה.

ייתכן שהיה מקום לקצץ באורך ההצגה נטולת ההפסקה, שעה וארבעים, אך בהחלט זו פרודיה נהדרת על המתחולל בשדה הפוליטי בישראל, הזוי ומצוץ מן האצבע, אך אין לדעת, מה המציאות ומה הדמיון.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *