צילום מאתמול: 1 במאי, 1985

אוג 12

יומולדת שמח למארק נופלר. בן 70 היום. לפני 34 שנים וקצת, מנהיג דייר סטרייטס הגיע עם להקתו למסיבת עיתונאים, לקראת הופעתם בירושלים, בבריכת השולטן, שם הושק סיבוב ההופעות שליווה את האלבום החדש, brothers in arms , ותל אביב, שם נפתח למעשה עידן ההופעות הבינלאומיות בפארק הירקון.

דייר סטרייטס הגיעה לישראל כשהיא בשיא הצלחתה, כשבע שנים לאחר שיצא אלבומה הראשון, עם הלהיט הענק sultans of swing שהציג לעולם גיטריסט נפלא חדש, מארק נופלר, ואת סגנונו הייחודי: פריטה באצבעות, ללא מפרט, דבר יוצא דופן בגיטרה חשמלית (אם כי הוא מנגן מדי פעם גם באמצעות מפרט).

חמש שעות לאחר שנחתו בארץ, נופלר (אז היינו רגילים לומר קנופלר ולבטא גם את ה-K השקטה שבשם משפחתו), וחבריו, התייצבו למסיבת עיתונאים במלון הילטון בתל אביב. נופלר (שלישי משמאל בצילום), לשעבר עיתונאי במקומון ביורקשייר ומרצה בקולג', בן לאמא נוצריה ואב יהודי ממוצא הונגרי, אמר "תמיד רצינו לבוא (לישראל). אנחנו יודעים שיש לנו כאן המון מעריצים".

אגב, תוכנית המוזיקה הנחשבת של צ'אנל 4 הבריטי, the tube , שיגרה צוות צילום לישראל, לסקר את הופעת הלהקה. את שיר הנושא לאלבום החדש ליוו תמונות שלדי המשוריינים משער הגיא, חיילים נושאי נשק, בית קברות צבאי, אבל גם הנוף הקסום של ירושלים ותושביה, בני כל הדתות.

נופלר הוסיף, "אני אוהב להופיע. (הופעות) זה הדבר הכי חשוב לי בשלב זה. אנחנו לא מופיעים מסיבות כלכליות, כבר יש לי מספיק כסף, אלא משום שאנחנו אוהבים את זה והקהל אוהב אותנו – אז קדימה! זהו אתגר עצום, בכל פעם מחדש, לעלות על הבמה ולתת לקהל גוד טיים אמיתי. השאיפות שלנו? לנגן הכי טוב שאנחנו יכולים, מדי הופעה. מוזיקה זה הדבר השני הכי טוב בעולם…"

נופלר ממשיך לעשות את הדבר השני הכי טוב בעולם, מקליט ומופיע. בזכות הדבר הראשון הכי טוב בעולם (אם הבנו את הרמז), הוא אב לשני בנים תאומים מנישואיו השניים ללורדס סלומון, ושתי בנות מנישואיו בשלישית, לשחקנית והסופרת הבריטית קיטי אולדריג'. היום, כאמור, הוא יחגוג 70 . מזלטוב.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *