צילום מאתמול: 12 בדצמבר, 1969

אוג 13

נורית הירש בת 77 היום. לפני כחמישים שנה היא חזרה מחופשת לידה, לפעילות נמרצת, ולהלחנת להיטים למיטב כוכבי הפופ הישראלי, ביניהם אילן ואילנית, רבקה זוהר, אבי טולדנו ורבים אחרים.

כחודשיים לאחר הולדת בנה, דן (הירש הייתה נשואה לאיש העסקים המנוח יורם רוזנפלד, אבי שני ילדיה), כתב להיטון ביקר בביתה של נורית הירש ושמע ממנה שלמרות החשש שתינוק בבית יפגע בעבודתה, ההפך הוא הנכון. "הימצאותו של ילד בבית, שמרעיש כל היום, משרה אווירה של עליצות ושמחה ואני עובדת עכשיו בקצב כפול", סיפרה נורית.

השירים הראשונים שהלחינה כאשר חזרה לעבוד, נועדו לאילן ואילנית (בצילום, עם הירש), עבור תקליטם החדש, שיוקלט בגרמניה. היא גם כתבה שיר חדש לרבקה זוהר, "בן יפה נולד" (עוד מהשירים הביוגרפיים הנוגעים ללב של אהוד מנור). בינתיים, היא מרוצה מאוד מהנוכחות שלה במצעדי הפזמונים העבריים, עם להיטים של דני גרנות, לואיג'י ובמיוחד, יגאל בשן אז גם סולן להקת פיקוד צפון, עם "לצפון באהבה", שהירש מגלה ללהיטון כי "הוא יהיה מסמר (פעם השתמשו בהגדרות מתפעלות כאלה), התוכנית החדשה להקת פיקוד צפון".

אגב, השיר הזה הגיע למקום השלישי במצעד העברי השנתי, תש"ל, והיה אחד משמונה להיטים שדורגו בין עשרים הראשונים. כלומר, 40 אחוזים מהמצעד השנתי היה של נורית הירש. במצעד השנתי הקודם, תש"ט, חמישה שירים שלה צעדו בדירוג, ו"בדרך חזרה", ששר אבי טולדנו, הגיע למקום השלישי.

הירש סיפרה על "טפח מיצירותיה שייראו אור בחודשים הקרובים", ביניהם הלחנת אות תוכנית הטלוויזיה לנוער, "ההפסקה הגדולה", ומוזיקה לסרט "עזית הכלבה הצנחנית". עוד סיפרה על הספר שייצא בקרוב, חמישים שירים שכתבה עם אהוד מנור בשנתיים האחרונות. בלהיטון הוסיפו שהספר יוצא דופן משום שהוא גם אלבום תמונות של, כמעט כל זמר וזמרת בישראל שביצעו את הפזמונים, ולכן, "מעריצים – היכונו". מתנה נחמדה לחנוכה, לפני חמישים שנה, ובכלל.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *