צילום מאתמול: 21 בספטמבר, 1978

ספט 07

קית' מון, מתופף להקת המי , מת ב-7 בספטמבר, 1978 . בן 32 במותו. חבריו ללהקה, פיט טאונסנד, רוג'ר דאלטרי וג'ון אנטוויסל, החליטו להמשיך בלעדיו.

אלה רגעיו האחרונים, המתועדים, של קית' מון, מצולם עם חברתו, הדוגמנית השבדית אנט וולטר-לאקס, ועם מנחה הטלוויזיה דייויד פרוסט. מון ואנט בילו בארוחת ערב במסעדה יוקרתית בלונדון, יחד עם אריק קלפטון ופול ולינדה מקרטני. משם המשיכו לפרמיירה של הסרט "סיפורו של באדי הולי" (כמה אירוני: עוד כוכב-פופ שמת צעיר, בגיל 22 , בהתרסקות מטוס), ואחר כך למועדון לילה, לעוד סיבוב של אלכוהול. מון היה ידוע כצרכן כבד של אלכוהול, וכשהוא שתה, הוא התפרע. "התפרסם פחות כמתופף מעולה ויותר בגלל מעשי הטירוף השונים שלו", נכתב עליו בלהיטון. "אחד ההרגלים החביבים עליו היה לנפץ רהיטים". בעיקר במלונות.

מון ואנט חזרו הביתה, לדירה ברובע מייפר היוקרתי והיקר להחריד, שבעליה היה המוזיקאי האמריקאי הארי נילסון. מון מת בלילה כתוצאה ממינון יתר של כדורי הרגעה שקיבל מרופאו, כדי להקל על התמכרותו לאלכוהול. בנתיחה לאחר המוות נמצאו בגופה לא פחות מ-32 גלולות, חלקן אף לא התעכלו. ההנחה הייתה שמון לקח כדורים, נרדם, התעורר כשהוא שתוי והלום שינה ושכח שלקח כדורים, ולקח עוד, ושוב, עד שהגוף קרס.

אגב, באותה דירה ממש, ארבע שנים קודם לכן, מתה מאמא קס אליוט. העבר האפל של הדירה לא הפחיד את מון, אבל את נילסון, בהחלט: לאחר מותו של מון, נילסון החליט להיפטר מהדירה ומכר אותה לטאונסנד. דווקא לטאונסנד. גם נילסון כבר אינו בחיים. הוא מת ב-1994 ,שעות אחדות לאחר שסיים להקליט אלבום חדש, שמעולם לא שוחרר.

טאונסנד, דאלטרי ואנטוויסל נפגשו בבהילות לישיבת חירום כדי להחליט על עתידה של הלהקה, שכמה שבועות קודם לכן הוציאה את אלבומה השמיני, who are you , והחליטו להמשיך הלאה. המי הוציאו עוד שלושה אלבומי אולפן, האחרון בשנת 2006 . את מקומו של מון תפס קני ג'ונס מלהקת פייסס, ואחריו היה זה זאק – בנו של רינגו סטארסטארקי. ג'ון אנטוויסל מת ב-2002 . טאונסנד ודאלטרי ממשיכים כלהקת המי ובשנה שעברה יצאו לסיבוב הופעות מוצלח.

אגב, בידיעה בלהיטון יש אי-דיוק צורם: נכתב שם שמון מת "בשבוע שעבר", אבל כאמור, המתופף מת שבועיים קודם לכן, היום לפני 40 שנה בדיוק.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *