צילום מאתמול: 28 באפריל, 1972

אפר 28

היום לפני 48 שנה, דני וסלי היה "שווה פוסטר", כמו שאמרו אז, אם לא תמונת אמצע, לפחות עמוד. וסלי, בוגר להקת פיקוד מרכז, היה אז במקום ה-11 בגל"צ, 16 בקול ישראל, בשיר הראשון שהקליט באזרחות, "בקצה הרחוב". חברו ללהקה, שם טוב לוי, הלחין את מילותיו של דני וחברים נוספים ללהקה הגיעו לעזור בקולות: שלמה בראבא, ניצה שאול והחבר שלה (ואח"כ בעלה), דורון סלומון.

בלהקת פיקוד מרכז, וסלי היה הסולן בשני שירים ידועים: "שירו של צנחן" (יורם טהרלב ויאיר רוזנבלום), ו"אנחנו שנינו מאותו הכפר", שכתבה נעמי שמר באמצע שנות ה-60 , בפריז, שם התיידדה עם שני אנשי מוסד, חברי מושב נהלל, זאב עמית ויוסף רגב, ושמעה מהם איך, תוך כדי מלחמת השחרור, ביקשו וקיבלו אישור מיוחד להביא לקבורה בנהלל את גופת חברם, אף שהפקודה הייתה לקבור את החללים בבתי קברות זמניים.

שמר לקחה לעצמה חופש יצירתי ובשיר שלה, אחד החברים נהרג. כעבור מספר שנים, במלחמת יום כיפור, התממשה הנבואה וזאב עמית נפל בהיותו קצין מילואים.  

להקת פיקוד מרכז ביצעה את השיר לראשונה בחלק האמנותי של פסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ט – כאמור, ארבע שנים לפני נפילתו של עמית – ובתוכנית "רד אלינו לבקעה". בתוכנית שלאחריה, לא קיבל דני וסלי סולו באף אחד מהשירים. גם משום שנולדה אז כוכבת חדשה בלהקה, שלומית (אהרון) דוויניק.

וסלי אמר ללהיטון, לפני 48 שנה, "לא חשבתי לרגע שמישהו טעה בהערכתו או שקופחתי בכך שלא קיבלתי פזמוני סולו נוספים. הפזמונים הקודמים התאימו לי והתלבשו עליי ומשום כך ניתנו לי. כל אחד בלהקה היה יכול לקבל אותם במקומי".

וסלי לא המשיך לקריירה אזרחית, כידוע, בכל אופן לא בתחום המוזיקה. הוא ערך והגיש תוכניות אקטואליה בגלי צה"ל והיה שליח התחנה בניו יורק. כשחזר ארצה הצטרף לדן שילון בחברת "רשת", אחת הזכייניות של ערוץ 2 , והיה העורך והמפיק של תוכנית הדגל שלה, "בשידור חי עם דן שילון". בהמשך, הקים חברה פרטית והפיק את התוכניות המצליחות של יאיר לפיד, אלי יצפאן ועוד.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *