צילום מאתמול: 3 בדצמבר, 1971

דצמ 04

זוג צעיר ומאוהב על שפת הים. הוא משופם, חשוף חזה. היא עדינה, מתוקה, בת הזוג המושלמת. הוא כבר הכוכב הצעיר הלוהט בקולנוע הישראלי. היא עושה צעדים ראשונים, אחרי שירות בלהקת פיקוד מרכז לצד שלמה בראבא, ניצה שאול ושם טוב לוי. היא אפרת לביא, הוא יהודה ברקן וביחד הם כץ וקרסו הצעירים, ילדיהם של סוכני ביטוח אויבים בנפש, יריבים מרים. אבל האהבה, כמו תמיד, מנצחת את הדעות הקדומות והשנאות ההדדיות של דור ההורים, והסוף טוב.

"כץ וקרסו" הייתה קומדיה מצליחה מאוד שכתב וביים מנחם גולן והעמיד בתפקידים הראשיים שני סטריאוטיפים: האשכנזי (שמואל רודנסקי), והמזרחי (יוסף שילוח), ככץ וקרסו האבות. ניצה שאול וגדי יגיל גילמו את האחות והאח, בהתאמה, של כץ וקרסו הצעירים.

השבוע לפני 46 שנה, אפרת לביא ויהודה ברקן הופיעו על שער להיטון, ובצדק: לא בכל יום יצא אז סרט ישראלי לאולמות הקולנוע, וכפי שהתברר בחודשים שיבואו, לא סתם קומדיה, אלא אחת המצליחות בשנות ה-70 בקולנוע הישראלי: למעלה מ-880 אלף כרטיסים.

אפרת לביא המשיכה לעשות קריירה מקומית נאה בתפקיד בת הזוג. למשל רחל של "קזבלן" למשל – הסרט שצפו בו למעלה ממיליון ומאתיים אלף – וחנה, אשתו של "מיכאל שלי".

בשנות ה-80 היא נסעה עם בן זוגה לארה"ב ושם, בין תפקידים קטנטנים בסרטי הקולנוע "מי הנערה הזאת" ו"הנשיא האמריקאי", למדה תיאטרון ותראפיה באמצעות מחול.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *