שלושה אריות חזרו הביתה, למקום הראשון במצעד הבריטי

יול 15

זהו, נגמר. המונדיאל ה-21 . כמעט נגמר. עוד מעט יתקיים המשחק החשוב מכולם, על הגביע העולמי, בין קרואטיה, אחת המדינות הצעירות ביותר באירופה וגם אחת הקטנות שהגיעו לגמר, לבין צרפת, שכבר זכתה ב-1998 והפסידה בגמר כעבור שמונה שנים, לאיטליה, בפנדלים. אתמול התקיים המשחק שרבים רואים בו מיותר לחלוטין, המשחק על המקום השלישי. אנגליה, שהפתיעה רבים שבכלל הגיעה לחצי הגמר, הפסידה לבלגיה ותחזור הביתה בידיים ריקות לגמרי, אבל עם הרבה סימפטיה וכבוד מהאוהדים.

אבל בשבוע שעבר, האופטימיות הייתה בשיאה והאהדה לנבחרת הביאה לכך שהלהיט three lions של להקת לייטנינג סידס עם הקומיקאים דייויד בדיאל ופרנק סקינר, שיר האהבה-אכזבה של האוהדים (המתוסכלים תמיד), לנבחרתם, שוחרר שוב כסינגל וביום שישי הגיע למקום הראשון במצעד הבריטי, וגם קבע שיא: לראשונה בתולדות המצעד הבריטי, שיר אחד חוזר למקום הראשון בפעם הרביעית (!), באותו ביצוע. הפעם הראשונה הייתה ב-1996 , לרגל היורו, אליפות אירופה בכדורגל, ולאחר שהשיר ירד מהמקום הראשון הוא חזר אליו שוב. ב-1998 שוחרר שוב, לכבוד המונדיאל בצרפת, וכעת, כאמור, בפעם הרביעית.

אבל להיט הכדורגל הגדול הראשון היה של נבחרת אנגליה עצמה. ב-1970 , הנבחרת הקליטה שיר, back home , כמה שבועות לפני שיצאה למשחקי הגביע העולמי במכסיקו. בלהיטון הכתירו את הידיעה "נבחרת אנגליה למצעד הפזמונים", וכך נכתב: "לא בטוח אם נבחרתה הלאומית של אנגליה תשוב ממשחקי אליפות העולם בכדורגל עם הגביע. מה שנראה יותר בטוח הוא שנבחרת זו עשויה לתפוס את המקום הראשון במצעד הפזמונים הבריטי. זאת, בזכות פזמון שהקליטה, הנקרא 'בחזרה הביתה'".

הסיפור על הלהיט של נבחרת אנגליה כבר פורסם בכותרות האתמול, כאן:

goo.gl/HT65fx

הנבחרת אכן הגיעה למקום הראשון בבריטניה, באותו חודש בה פורסמה הכתבה בלהיטון, ונשארה שם שלושה שבועות. במכסיקו, לעומת זאת, לא הצליחה והודחה ברבע הגמר ע"י נבחרת גרמניה המערבית (כידוע, אז גרמניה עדיין הייתה מחולקת למערב ולמזרח הקומוניסטי), אותה נבחרת שהפסידה לה בגמר אליפות העולם הקודמת, ב-1966 , באיצטדיון וומבלי בלונדון.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *