שרים לזכר האחים

אפר 21

(צילום: יח"צ)

(צילום: יח"צ)

שני מיזמים מוזיקלים לרגל יום הזיכרון לחללי צה"ל: "אלה האחים שלי", של ג"לצ, המחבר בין שירים שכתבו נופלים לזמרים הנמצאים כעת בשירות הצבאי ו"שיר וזיכרון", של רשת ג' ו-ynet , שנועד לאפשר למשפחות החללים להנציח את יקיריהם באמצעות המוסיקה ובביצוע אמנים מהשורה הראשונה.

 

שיר וזיכרון , המתקיים זו שנה שנייה, הוא מיזם משותף של רשת ג', אתר ynet ושירות הפצת המוזיקה לעיתונות, לינקטון, מלחינים, מבצעים, מפיקים ומשפחות נופלים ונועד לאפשר למשפחות החללים להנציח את יקיריהם באמצעות שירים.
גיא ורועי זו-ארץ, מבצעים את אל תחשבי ששכחתי, שכתב יוסי גיספן והלחין תומר הדדי בהשראת ברכת יום הולדת שכתב ארז שגיא ז"ל לאימו, לפני נפילתו. עילי בוטנר וילדי החוץ עם הראל סקעת, שרים ילד ואבא ואמא, שנכתב לזכרו של קובי בן- שם שנפל באסון המסוקים. השיר נכתב לאחר שיחה עם אביו, יושב ראש יד לבנים. ילד איתן נכתב לזכרו של איתן ברק, ההרוג הראשון במבצע צוק איתן ושרה אביה שושני. תלמה אליגון כתבה ומבצעת את השיר בית מקדש לילדים, לאחר שנפגשה עם משפחתו של הילד דניאל טרגרמן, שנהרג מפצמ"ר בנחל עוז. אלי גורנשטין הלחין ומבצע את פני הכאב שכתבה רחל שפירא בעקבות תמונה מהלווייתו של גיא אלגרנטי. הפרויקט של רביבו מארחים את שי אברמסון החזן הראשי של צה"ל, בביצוע חדש לשיר פרי גנך. בין המשתתפים הנוספים: מתי כספי, יהורם גאון, הדג נחש, להקת שובבי ציון שהתאחדה מחדש, אריאל הורוביץ, אברהם פריד (יחד עם דוד ד'אור, דויד ברוזה, יונתן רזאל, ישי ריבו וקובי אפללו), ועוד.
רשת ג' תשדר תכנית מיוחדת עם כל שירי הפרויקט והסיפורים מאחוריהם, ביום רביעי 22 לאפריל החל ב-12.00 . כמו כן, במהלך כל יום השידורים המיוחד בתחנה, תיפתח כל שעה בפינה מיוחדת המוקדשת לשיר מתוך הפרויקט. בעמוד הבית של אתר Ynet יתפרסמו כל השירים והסיפורים שמאחוריהם.

שובבי ציון

תלמה אליגון-רוז

אלי גורנשטיין

"אלה האחים שלי", המשדר המרכזי של גלי צה"ל ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, ישודר הערב בערוץ 24 ולאחר חדשות הלילה בערוץ 2 . מחר, בשעה 14.00 , ישודר בגל"צ, בהנחיית אסף ליברמן. המיזם הייחודי של גלי צה"ל, מחבר בין כתבי יד שהותירו אחריהם חללי מערכות ישראל לבין חיילים המשרתים בצה"ל כיום, שהלחינו וביצעו אותם. העבודה על הפרויקט בגל"צ החלה בנובמבר האחרון כאשר כ-150 חיילים, קצינים ונגדים ביקשו לקחת חלק במיזם הנצחת החללים. ועדה מייעצת, בראשות טלי ליפקין-שחק, עורכת משדרי יום הזיכרון, יואב קוטנר, יורם רותם, אביעד רוזנבוים, עודד דוידוב ורותם בן חמו, בחנה את ההצעות ולבסוף בחרה שמונה חיילים מבצעים. על ההפקה המוזיקלית והעיבודים ניצח עודד דוידוב, איש גלי צה"ל והשירים הוקלטו באולפני גלי צה״ל, בשיתוף מדור הפקות בחיל החינוך והלהקות הצבאיות השותפים לעיבוד הלחנים. שידור הבכורה של השירים, כאמור, הערב בערוץ 24 . מחר, בגל"צ, לצד השירים, יסופר על הנופלים שכתבו אותם, דרך עיניהם של קרובי המשפחה והחברים הקרובים.
אלה כותבי השירים: יואב קנת ומוטי בן יצחק הם חללי מלחמת יום הכיפורים. בת שבע אלטשולר ובנימין (רבי) אלחנן (רבינוביץ), נפלו במלחמת העצמאות. ראובן לבני (קראוס), נהרג במלחמת ששת הימים. הטייס מתי אסא נפל במילוי תפקידו, ב-2008 . מאיר שנוולד נהרג בפיגוע תופת ב-1995 . יניב לוי נהרג בתאונת אימונים ב-1989 . בן 19 במותו. יהי זכרם ברוך.

נער שב מן הצבא (מלים: יואב קנת, ביצוע: בועז קראוזר)

את את את (מלים: ראובן לבני קראוס, ביצוע: מיטל מורן)

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *