גאווה ודעה קדומה

יול 31

(צילום: כפיר בולוטין)

(צילום: כפיר בולוטין)

חיים נוי על לצאת מהארון, בבית ליסין: פנינה קומית, מצחיקה עד דמעות המשגרת חיצים חדים לעבר הומופוביה ודעות קדומות בכלל.

 

לצאת מהארון, בתיאטרון בית ליסין, היא הצגה קולחת, מבוצעת במקצועיות רבה, פנינה קומית מצחיקה עד דמעות ועם זאת משגרת חיצים חדים לעבר ההומופוביה, היחס כלפי הומואים ודעת הקהל על מה שמכונה חריגה מינית. המחזאי הצרפתי פרנסיס ובר שיגר עוד מחזה מבדר מאוד.

העלילה עוסקת בפיניון, חשב כספים במפעל לייצור קונדומים העומד בפני פיטורין בשל צמצומים בכוח האדם. שכנו החדש בלון, שהוא גיי, מייעץ לפיניון להדליף כי הוא בעצם הומוסקסואל וכך יימנע המנהל לפטר אותו מחשש לתגובות זועמות מצד המגדר, שעלול לצאת בהפגנות נגד המפעל. פיניון, שהוא סטרייט לחלוטין, נאלץ להסכים לפרסום תמונה כוזבת שלו שבה הוא מתעלס עם גבר בלבוש מינימאלי. העצה מועילה, אלא שמכאן ואילך מקבלת העלילה סחרור ויחד עם כל הדמויות הפועלות , לוקה הקהל בהתקפת צחוק בלתי פוסקת. הגדיל לעשות אחד מהצופים בשורה לידי שגעה בצחוק פרוע וצווחני, מדביק את שאר הצופים שבקושי עצרו נהירה המונית לחדרי השירותים.

הבמאי אלון אופיר, רב אמן בהצגות כאלה, הצליח להעמיד מחזה קולח בזכות ביצוע משכנע  ויכולות קומיות מופלאות של השחקנים, מבלי לגלוש למדרונות בשל אופי ההצגה ותוכנה.

יניב ביטון מגלם את פיניון באורח משובח ואמין והוא מצליח להתפרע על הבמה בעיקר בזכות יכולת האיפוק שלו והרצינות לכאורה.

דב נבון, המגלם את השכן, בלון, יועץ הסתרים של פיניון שבזכותו נמנעים הפיטורים, הוא שחקן מקסים ומוכשר שמבצע את התפקיד באורח נהדר.

חי מאור מגיש משחק נהדר כסנטיני, מנהל כוח האדם, וגונב את ההצגה בדמות האיש שמתעב הומוסקסואלים והופך, שומו שמיים, לדמות שכלל לא חלם עליה.

מאיה בכובסקי הנהדרת מגלמת את אריאן, חשבת כספים זוטרה, ואת אשתו של סנטיני, ומפליאה לשחק את הדמויות השונות כל כך במהותן.

מיכל שטמלר המשובחת משחקת בצורה מקסימה בתפקיד ורוניק, מנהלת הכספים שעומדת על האמת בפרשה. עמי ויינברג מוצלח מאוד כמנהל שחרד לגורל המפעל ומשנה דעות והתנהגויות.

רועי ויינברג המוכשר מגלם את גיום, מנהל השיווק, ומשחקו מוקפד וברור. דימה שבצ'נקו, אלוף אירופה בהתעמלות על עמוד, מגלם היטב שלל תפקידים ומרגש במיוחד כאח במחלקה סגורה.

אלי ביז'אווי אחראי לתרגום קולח ומבריק. אורנה סמורגונסקי עיצבה את התפאורה המאוירת והמקסימה ואת התלבושות היפות והייחודיות, לרבות כובע הכובעון. אביב קורן אחראי למוזיקה המקפיצה וקרן גרנק עיצבה תאורה ראויה.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *