אגדות בספרייה

דצמ 16

(צילום: שמחה ברבירו)

(צילום: שמחה ברבירו)

חיים נוי על מקס בארץ האגדות, מחזמר מהנה ותרבותי, לכל המשפחה, עם גיבורי אגדות ילדותנו.

 

מקס בארץ האגדות, המוצג בתיאטרון הספרייה, מיסודו של בית צבי ברמת גן, הוא מחזמר המוכיח שוב שגם לילדים ניתן להפיק מופעים קסומים, באורח מקצועי, מהנה ותרבותי. הדור הצעיר גודש את האולם. המופע המושקע והאיכותי מלוהק עם נבחרת שחקנים-זמרים-רקדנים, בוגרי בית צבי. הבמאי והכוריאוגרף אלדר גרויסמן הפליא ללוש את להקת השחקנים והתוצאה היא מלבבת ונעימה והקהל הצעיר היושב מרותק, מגיב במחיאות כפיים לאורך ההצגה.
אורי אוריין כתב את סיפור המחזה שבו שזר את מיטב השירים מסרטי האגדות, מחזות זמר מפורסמים וסרטים מצוירים. העלילה עוסקת במקס, אמילי וטומי המתכוננים להצגת הגמר בבית הספר. לחש קסמים שגוי גורם לטומי להגיע לארץ האגדות וחבריו יוצאים בעקבותיו כדי להחזירו בזמן למופע בבית הספר. הם נתקלים במרי פופינס, כיפה אדומה, שבעת הגמדים, גיבורי "היפה והחיה", בת הים הקטנה והמכשפה הרעה שסופגת מפלה, כמובן. הסוף הוא טוב ושמח, כמקובל באגדות.
המופע המוזיקלי תוסס וקולח. מבחינתי, אחד הרגעים הנשגבים ביותר הוא הקטע מתוך היפה והחיה, שבו מוזמנת הילדה להתארח ולסעוד את ליבה משולחן המטעמים. זהו קטע מוזיקלי מורכב וייחודי, בסגנונו, בעל מלודיות נעימה , ססגונית ועולצת. צביקי לוין והלהקה הפליאו במיוחד בקטע המפורסם הזה.
דניאל גרטמן גילמה את אמילי והיא הגישה משחק חינני, תנועה וקול נאים ביותר. גיא רוזן היה מוצלח מאוד כמקס ואבירם קליך הפגין משחק מקצועי ויפה בדמותו של טומי.
יפעת כהן הפגינה הופעה יפה מאוד כשלגיה וגברת תיון. אמיר הלל כדוק וכאלאדין היה מוצלח מאוד. יקיר שוקרון הפליא לגלם את גולי , עוזר המכשפה. רויטל זלצמן נהדרת כאריאל, בת הים. שחר פרץ היה נהדר כברט ועליזי. שחר, רקדן מצוין, הוא גם עוזר הכוריאוגרף. הילה זיתון-עוזיאל מצוינת כאלזה, הפיה הטובה. יותם קוזניץ, גילי גבל, מוטי חובה, ספיר ילינביץ, נעה גודל ודקלה הדר, היו מוצלחים בשלל תפקידיהם.
אריאל קשת אחראי לניהול המוזיקלי והעיבודים הנפלאים. אדם קלר עיצב את התפאורה המוצלחת. אורי מורג עיצב את התאורה הראויה. אלה קולסניק הפליאה בשלל תלבושות מדהימות. דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית ודניאל שוורצמן הדריך את המקהלה. מופע מוזיקלי נשען ברובו על הסאונד והוא אכן היה משובח ואותו עיצב בהצלחה רבה, אלעד דדון.

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *