אהב בני אדם, את הטבע והארץ

יול 16

עמרי טל ז"ל

עמרי טל ז"ל

ניסן פרידמן כתב את השיר עמרי שלי, לזכר סרן עמרי טל מיהוד, חלל צוק איתן, מפקד מחלקת סיור בגדוד השריון בו שירת הכותב במלחמת יום כיפור. נועם שנהב שרה.

ב-31 ביולי, בשנה שעברה, בתום הפעילות המבצעית בעזה במסגרת מבצע "צוק איתן", שעה שהכוחות חזרו לחבל אשכול בשטח ישראל, נפלה פצצת מרגמה והרגה חמישה לוחמים מגדוד 53 של חטיבת השריון 188. ביניהם היה סרן עמרי טל מיהוד, מפקד מחלקת הסיור. בן עשרים ושתיים ועשרה חודשים היה במותו. עמרי, שהיה מפקד מוערך ונערץ, אהב בני אדם, את הטבע ואת הארץ. בחייו הקצרים תרם כדי ליצור חברה צודקת יותר, ערכית ואנושית יותר. עמרי השאיר אחריו הורים (אסתי, מורה לספרות בתיכון, ויורם), אח (רותם) וחברה, ליאת צימרמן. הסיפור נגע ללבו של העיתונאי והיוצר, ניסן פרידמן, ששירת באותו הגדוד במלחמת יום כיפור. הוא כתב והלחין את השיר עמרי שלי, ליום הזיכרון האחרון. פרידמן סיפר שכאשר השמיע את השיר בפני משפחת טל, הם אמרו בהתרגשות שהמלים מתארות בדיוק את עמרי והשיר יסייע להנצחתו. המבצעת, נועם שנהב, היא שחקנית-זמרת, המככבת במחזה הקומי הוראות הפעלה, מאת שירלי בייטל נתיב, המועלה בימים אלה בתיאטרון "הבימה".

נועם, בוגרת בית הספר למשחק "הדרך", של אייל כהן ורות דייכס ולימודי פיתוח קול, הוסיפה: "המפגש עם ניסן נוצר כאשר הגיע לראות את ההצגה ופנה אלי לשתף איתו פעולה. כששמעתי את הסיפור וקראתי את הטקסט הנהדר והלחן המצוין, התרגשתי עד דמעות, כאילו שהכרתי אישית את עמרי".

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *