אותו הדוקטור, אבל אחר

מרץ 09

פיטר קפלדי, "דוקטור הו" (באדיבות yes )

פיטר קפלדי, "דוקטור הו" (צילומים באדיבות yes )

פיטר קפלדי החליף את מאט סמית בעונה השמינית של דוקטור הו, המתחילה הערב (yes Action ). לדברי סטיבן מופאט, מפיק ותסריטאי ראשי, "הרגשתי שהגיע הזמן להשתנות ולהפתיע את הצופים. הדוקטור החדש הוא פזיז יותר, כועס ופחות ניתן לסמוך עליו".

 

העונה השמינית של דוקטור הו מגיעה אלינו באיחור אלגנטי, כחמישה חודשים לאחר שהסתיימה באנגליה (בדצמבר שודר פרק הכריסמס המסורתי), וכאשר העונה התשיעית כבר בשלבי הפקה והפרק הראשון שלה צולם בטנריף. זאת, בניגוד מאכזב לעונה השביעית ששודרה כאן במקביל לאנגליה וארה"ב.
המעריצים המכורים לדוקטור, מן הסתם כבר צפו בכל פרקי העונה, באינטרנט ויודעים את זהותה של מיסי (מישל גומז), המסתורית, הלבושה כאומנת בריטית סטייל מרי פופינס וכל אדם שמת בעולם הזה, מוצא את עצמו במשרד שלה בגן עדן, או גיהנום, או משהו אחר לגמרי. עוד במהלך העונה: הדוקטור מנסה להבין מה עושה דינוזאור, חי, בלונדון, במאה ה-19 ומי גרם למותו. בפרק השלישי, הדוקטור וקלרה (ג'נה קולמן), בת לווייתו, פוגשים ברובין הוד, השריף מנוטינגהם, וכל החבורה. פרק אחר הוא מחווה לסרטי-שוד, לדברי סטיבן מופאט, המפיק והתסריטאי הראשי. מומיה מסתורית הורגת אנשים ברכבת, או שזו רק אשליה של רכבת. כדור הארץ הופך בין לילה ליער עבות המכסה את לונדון וכל עיר גדולה אחרת. קלרה מאוהבת בדני פינק (סמואל אנדרסון), מורה למתמטיקה וחייל לשעבר.

דוקטור הו באדיבות יס

יחסיה עם הדוקטור, לעומת זאת, מורכבים יותר. היא עדיין אבלה על מות קודמו (מאט סמית). "קשה לה עם הגלגול החדש של הדוקטור", אמר קפלדי לאתר דן אוף גיק. "היא עושה מאמצים גדולים כדי להבין אותו ולחבב אותו אבל נראה שהוא לא ממש בא לקראתה. הדוקטור הזה הוא כפי שהיה תמיד ויחד עם זאת, לגמרי שונה מקודמיו. מאט (סמית) ודייויד (טננט), היו מאוד חביבים וידידותיים בתפקיד הדוקטור ואהבתי את שניהם, אבל הדוקטור שלי לא כל כך ידידותי למשתמש, נגיד זאת כך". מופאט הוסיף, "בסדרה לא נעשו שינויים, למעשה מאז שהיא חזרה לטלוויזיה, ב-2005 . הרגשתי שהיא צריכה להיות עכשיו שונה, אחרת. היא צריכה להפתיע שוב את הצופים. הדוקטור הזה פזיז יותר, כועס ופחות ניתן לסמוך עליו".
(העונה אכן תפתיע את מי שהתרגל לסמית וטננט, לקלילות ולנון-שלנטיות כביכול שלהם. קפלדי מגלם דוקטור טעון, מתוח, על הקצה, שאכן לא קל לחבב אותו. במיוחד כאשר הוא שודד מעיל מדייר רחוב. גם הצדקנות והפוליטיקלי-קורקטנס שמאפיינות את הסדרה, במיוחד את דמותה של קלרה, מתחילות להעיק ולעצבן בעונה הזאת).
קפלדי היה אחד השחקנים הראשונים שמופאט ושותפו, מארק גאטיס, חשבו עליהם כמועמדים רציניים להחליף את מאט סמית. מופאט סיפר שבמאמץ לשמור על חשאיות, הזמין את קפלדי לביתו ושם עשה את האודישן. "כתבתי בשבילו כמה סצנות מטופשות והוא שיחק אותן בצורה מבריקה. כמו תמיד. כמו שפיטר עושה". לדברי קפלדי, הוא קיבל מהסוכן שלו את הבשורה על בחירתו לתפקיד, כאשר הצטלם, בפראג, לסדרה המוסקטרים (בתפקיד הקרדינל רישלייה המרושע). "נאסר עליי לגלות למישהו, עד שתתפרסם הודעה רשמית מטעם ה-BBC . אז מצאתי פינה בודדת וצרחתי מאושר. הסתובבתי ברחובות פראג וזמזמתי לעצמי את נעימת דוקטור הו. אני גדלתי על הסדרה. היא התחילה כשהייתי בן ארבע והייתה חלק מילדותי והתבגרותי, יחד עם הביטלס. לא הייתי כאן, אלמלא השחקנים הדגולים שגילמו לפניי את הדוקטור".

טריילר

הדוקטור וקלרה פוגשים את רובין הוד

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *