או, לאונרד

דצמ 30

לאונרד כהן בהופעה (צילום: יח"צ)

לאונרד כהן בהופעה (צילום: יח"צ)

הערוץ הראשון ישדר הערב את הקונצרט של לאונרד כהן באולם O2 , בדבלין, שהוקלט בספטמבר 2013 ויצא החודש בדי.וי.די.

 

לאלבום שהוציא ב-2012 קרא לאונרד כהן old ideas וכך גם נקרא סיבוב ההופעות שלו, שהחל בקיץ, אותה שנה, בעיר גנט, בלגיה. בניגוד לסיבוב הקודם,ישראל לא היתה על המפה. תורכיה, דווקא כן. אבל המעריצים הישראלים, שזכרו באהבה את הופעתו של כהן באצטדיון רמת גן, ב-2009 (ואת ברכת הכהנים המרגשת שנשא), נסעו לראות אותו באחת – או יותר – מהערים הרבות שאליהן הגיע. הרי כהן הוא אחד הזמרים הלא-ישראלים האהובים ביותר עלינו ומכר בישראל ,לפי הערכה, כ-200 אלף עותקים מאלבומיו.

 

במסגרת המקטע האירופי בסיבוב הזה, כהן הופיע בדבלין, אירלנד, פעמיים: ב-11 בספטמבר 2013 , ולמחרת. הקונצרט השני צולם לדי.וי.די, שיצא החודש ולצידו גם אלבום נלווה. הערב, בערוץ הראשון (וברדיו 88FM ), ישודר הקונצרט הזה, אם כי לא במלואו: במקור, בדי.וי.די, הוא נמשך כשלוש שעות, 21 שירים, מזה שמונה הדרנים! כהן שר את הלהיטים הגדולים כסוזאן, להתראות מריאן, ציפור על חוט תיל, הללויה ועוד. הוא גם השתעשע בקאוור ל-save the last dance for me והקהל התמוגג, מהשיר הזה, מכל השירים, מכל המניירות והג'סטות של הקשיש היהודי השרמנטי.
ההופעות בדבלין לא היו האחרונות בסיבוב ההוא. כהן המשיך לאוסטרליה וניו זילנד וסיים בעיר אוקלנד ב-21 בדצמבר, כמעט לפני שנה. כהן מכר כ-97 אחוז מהכרטיסים, שזה מצוין, והסיבוב הכניס קרוב ל-62 מיליון דולר. אוהבים את כהן. בצדק.

לאונרד כהן בהופעה בדבלין

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *