במדבר, דברים טובים

פבר 25

(צילום מסך: סאונדקלאוד)

(צילום מסך: סאונדקלאוד)

גיא טנא נכנס לגרוב של חיים לרוז ואלון אמאנו קמפינו וקובע: desert groove , בהשתתפותו הבולטת של הזמר רביד כחלני, הוא אחד האלבומים הטובים שיצאו בארץ, לאחרונה.

 

המוסיקאי הותיק חיים לרוז (ביקיני, רעש, ברי סחרוף), משתף פעולה עם אלון אמאנו קמפינו, נגן העוד והגיטרה (וחוקר מוסיקת עולם), ותחת השם laroz הוציאו את desert groove , עם הזמר והפייטן רביד כחלני (יאמאן בלוז, אנסמבל מזרח מערב). אלבום שמהווה המשך ישיר למופע שלהם הנושא אותו השם.
רצועת הפתיחה, Hose Shalom היא רגאיי סוחף (האם הדמיון לפתיחת "התקווה" בפראזה הראשונה מקרי? מסופקני…), בו הקול המצומצם והמתנגן של כחלני עם ההגייה התימנית המובהקת שלו פותח את המסע בברכה יהודית, כאילו כדי לומר מהיכן צומחים השורשים שהביאו את השלושה למוסיקה נובית, סעידית ומהסהרה התחתונה .
ב Gammar Bidawi הקצב עולה, עדיין עם דגש על השורשי ופחות על עיבודים חדשניים והפקה רבת דמיון . ההנאה גדולה. היצירתיות של לרוז כמפיק עוד תתגלה ובגדול בהמשך אך בינתיים: עוד, כפיים וכחלני. זה כל מה שצריך.
העניינים מתחילים להתחמם עם Merim בו מתארחת הזמרת הסהרנית הידועה מרים חסן שמביאה אתה שירה עוצמתית שמשרה מקסמה על הביט ההולך ומתגבר שמביא אתו לרוז ממחוזות מערביים יותר. ב- Tuch , האלקטרוניקה, הסמפולים של כלי נגינה מדבריים וצהלולים, מרכיבים רצועה קצבית מעולה.
Hali Mali הוא קטע מרשים בזכות ההפקה המדויקת שמעניקה לקולו של כחלני את הבמה הראויה ומוסיפה כקונטרה גיטרה חשמלית מייללת ודשנה. יש משהו מדיטטיבי בקטע הזה, הסוחף את המאזין למסע מוסיקלי מדברי אמיתי.
לכאורה בכדי לאזן את החספוס של השיר הקודם, מגיע In a Africa, מעין קטע חצי הומוריסטי קליל בו השירה נשמעת שונה, תיאטרלית יותר, אוורירית יותר, עם צלילי גיטרה דקים ומתקתקים. יופי של הפתעה לקראת סיום. Afro Beat מהווה סיומת הולמת ומתאימה לדיסק של LAROZ: "אל תחשבו שנדיבותי היא חולשתי" כחלני באנגלית נדירה באלבום (וגם בצרפתית), מרשה לעצמו לשיר כמעט פרי סטייל, כמעט סול אמריקאי ישן וותיק.
נהניתי עד מאד. אחרי האלבומים של הלהקות הצעירות BLACK GURU ו – JALLI ENSEMBLE , שגם הן ינקו מהצלילים של מערב אפריקה היה לא פחות מנפלא לשמוע ולהנות מהכישרונות הגדולים שחברו יחד ליצור אחד האלבומים הטובים שיצאו בארץ בעת האחרונה. עם זאת, חבל שלא נמצאו בעטיפת הדיסק יותר פריטים, שלא לומר מלים לשירים שהיו מגבירים את ההנאה של המאזינים מהאלבום המשובח הזה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *