ג'רמי ומלכת הכיתה

מאי 03

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על "תרגיע" בבית צבי: מחזמר תוסס, הפקה נהדרת, תלבושות מהממות, כוריאוגרפיה נפלאה, בימוי ומשחק משובחים. הנאה במיטבה.

 

"תרגיע" הוא מחזמר תוסס, מלהיב שזכה לתשבחות באוף-ברודוויי ולאחר מכן בברודווי ובלונדון, עד שהקורונה שמה קץ להפקות. עתה מוצג המחזמר – לראשונה בישראל -בבית צבי ברמת גן, בהפקה רבת משתתפים, המיועדת לצעירים ולצעירים ברוחם, כלומר לכולם.

המחזמר, בשמו המקורי BE MORE CHILL , נכתב על ידי ג'ו טרץ והלחנים והפזמונים חוברו בידי ג'ו איקווניס. הוא תורגם ועובד לעברית על ידי שני סטודנטים למשחק בבית צבי, אסף לוי ועמית מינסטר, שגם משתתפים בהצגה. הגרסה העברית צומצמה במעט, וגם שני תפקידים הוסבו מדמות האבא במקור, לדמות האימא בתרגום. גם המשקאות שאחראים לנסים על הבמה שונו לגרסה עברית.

המחזמר עוסק בתלמידים בתיכון, בחרמות ובהתעללויות, בחרדות ובמערכות יחסים, המרדף אחרי הרצון להשתלב בחברה והשפעת הטכנולוגיה על חיינו. ג'רמי הוא  תלמיד תיכון, לא כל כך מקובל, שלידיו נופל מעין מחשב-על זעיר המאפשר לו להשיג את כל משאלותיו. בזכות המחשב הזה הוא מבקש להתקרב למלכת הכיתה ולהפוך למקובל בחברת התלמידים. העלילה חשובה, אבל במחזמר כמו במחזמר, העיקר הן השירים והריקודים, המופע הנוצץ והתלבושות. כל אלה ישנם בשפע.

ההפקה בבית צבי היא נהדרת. תלבושות מהממות, כוריאוגרפיה נפלאה, עבודת בימוי מעולה ומבריק של אבישי בן גל, זמרים ורקדנים ומשחק משובח.  התוצאה – מופע תוסס שכולו תאווה לעיניים ולאוזניים.

עדן גולדמן מרשים בקול משובח וכישרון משחק מעולה, בתפקיד הראשי, כג'רמי. אסף לוי גילם את חברו מייקל היטב ובקלילות מרשימה. הגר פז הייתה נפלאה בדמות כריסטין, נערת החלומות. היא שחקנית מצוינת עם יכולות ווקאליות טובות מאוד. חן תמיר גילם את הסקוויפ, הצל של מחשב העל, והפגין יכולת משחק וקול נהדרים. ממש מופע ראווה של שחקן-על. אלונה טננבאום הרשימה בדמות קלואי, ביכולת משחק, ריקוד ושירה. לידור מנקדי הפגין משחק משובח כג'ייק.

שובל עמיאל היתה נהדרת כברוק. עמית מינסטר גילמה נפלא מגוון תפקידים, ביניהם האימא נטולת המכנסיים, המוכרת בחנות והמורה למשחק. אור וכולדר המעולה התבלטה במיוחד כג'נה, חברתה של כריסטין ואין ספק שיש לה פוטנציאל מרשים. מיכאל ע'גמי, בתפקיד ריץ', גנב לרגע קט את ההצגה בתמונה מרשימה והפגין נאמבר ווקאלי בלתי נשכח .

טל בלכרוביץ אחראי לעיבוד ולניהול המוזיקלי  וגם מנגן בפסנתר. אלון ברקוביץ עיצב את הסאונד הראוי. תות מולאור הוכיחה שהיא כוריאוגרפית משכמה ומעלה ועשתה עבודה מדהימה. במבי פרידמן בסיועה של עדי ביבר עיצב תפאורה נהדרת, ניידת ומקורית. אלה קולסניק עיצבה תלבושות מופלאות ואורי מורג אחראי לתאורה, שיש לה תפקיד מרכזי בהפקה.

"תרגיע" הוא מחזמר סוחף, מפעים ומלא עליצות. שעתיים קלות של יציאה מהמתרחש במחוזותינו. הצגה חובה לימים טרופים אלה והנאה במיטבה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *