האלבום של חיים רומנו

אפר 05

מזלטוב ובריאות טובה לחיים רומנו, בן 70 היום. רומנו, גיטריסט להקת הצ'רצ'ילים, מפיק אלבום הבכורה של רמי פורטיס (פלונטר), נגן בוזוקי בהופעות של יהודה פוליקר, ועוד ועוד.

לכבוד יום ההולדת, כמה צילומים מלהיטון, שפורסמו בין השנים 1969 ל-1971 .

פוסטר של להקת הצ'רצ'ילים, דצמבר 1969 . רומנו ראשון מימין, לידו עומד רוב האקסלי.

ב-1971 השער האחורי של להיטון הוקדש תמיד למודעה של קוקה קולה, בכל גיליון צולם זמר/ת או להקה פופולארית, יותר או פחות. גם הצ'רצ'ילים פרסמו את המשקה. רומנו עומד מאחור, עם גיטרה וכובע ומכנסיים שהיו אז מאוד אופנתיים. לפי הרקע, זה צולם ביפו, ואולי ברמלה, שם הצ'רצ'ילים הופיעו לא מעט.

עוד צילום של הצ'רצ'ילים. חיים רומנו בחזית.

אפריל 1970 : זמן קצר לאחר שחברי הצ'רצ'ילים היו מעורבים בתאונת דרכים סמוך לצומת גהה, הם התאוששו מספיק בשביל להגיע לחתונה של חיים רומנו ובח"ל. בצילום גם האמרגן של הלהקה, יהודה טלית עליו השלום.

 

הצ'רצ'ילים, עם רומנו, הוציאו רק אלבום-אולפן אחד תחת השם הזה (לפני שהפכו לג'ריקו ג'ונס, לצורכי הקריירה באירופה). "מבחר שירים של להקת הקצב הטובה בארץ", נכתב במודעה שפורסמה ב-1969 . אבל עם כל הכבוד לקצב, במודעה אחרת של חברת התקליטים הופיע האלבום בין אלה של השלושרים ונירה רבינוביץ, לאילנית, ריי צ'רלס ושלמה בר שביט מספר ומזמר על "קופיקו". במשך השנים התקליט הפך לגביע הקדוש של אספני התקליטים שהיו, ועודם, מוכנים לשלם עליו אלפי שקלים. זהו למעשה האלבום המבוקש ביותר בעולם (במהדורה המקורית, הישראלית). ככל הידוע, לאחרונה, נמכר עותק אחד ב-15 אלף שקל!

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *