היידה, יאסו

אוק 20

(צילום: יוסי צבקר)

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על יפו פינת סלוניקי: מופע מוזיקלי צבעוני ותוסס, עם מיטב השירים היוונים שאהבנו.

יפו פינת סלוניקי הוא מופע מוזיקלי מרגש, צבעוני ותוסס , המביא לנו את מיטב השירים היווניים שאהבנו, בטיסה ישירה אל בימת בית צבי בתיאטרון רמת גן.
המופע שופע להיטים ושירים מלהיבים שתורגמו מיוונית והפכו זה מזמן לנכס צאן ברזל גם במוזיקה הישראלית, שהעניקה להם מקום של כבוד. צביקי לוין ליקט, ערך כתב וביים מופע שבו גם הקהל באולם צוהל ומוחא כפיים ומעודד בתשואות את הלהקה הגדולה והמוכשרת של השחקנים-זמרים-רקדנים מבית צבי. שמעון פרנס, מר מוזיקה יוונית, העניק את הייעוץ האמנותי למופע.
הדרה דדון, פרפורמרית מעולה, התבלטה לכל אורך המופע בהופעתה המיוחדת והכובשת בשיר ובריקוד. היא התחילה בשיר יפו, המשיכה עם עיניים שלי, המרגש והייחודי של קויומדזיס (תרגום: יעקב גלעד), ולקינוח "הרביצה" גרסה משלה לרקוד-בטן, בקצב ובחן רב.
אסתי אסרף התבלטה בקול אלט לירי נהדר ובהופעה כובשת. למיכל פרדקין, זמרת משובחת, קול פעמונים נפלא. לדלית דוד יכולת מוזיקלית נעימה, והיא בעלת פוטנציאל מדהים וכובשת בהופעתה הטובה מאוד.
טירל יגוני הנפלאה, בעלת הקול החם ויכולת המשחק המעולה, ריגשה מאוד בשיר בוקר יום ראשון, של קויומדזיס, שבנוסח העברי של יעקב גלעד מספר על אהבה שנגדעה בשל נפילת לוחם. לשירה גבעון יש יכולת שירה, משחק ותנועה מצוינים. הדר ברנשטיין הנפלאה הרשימה במיוחד בשיר איילת אהבים. רותם מלר היא זמרת ופרפורמרית מעולה. לשירה גבעון יש מנעד ווקלי מפתיע ומיוחד וכישורי שירה נהדרים.
דותן עמרני בלט עם ההגשה הלירית הנהדרת שלו ,במיוחד בחלון לים התיכון. רועי מלכה המצוין הפתיע בביצועים נפלאים לאיילת אהבים והכל בגלל האהבה. שי לוי היה מעולה בשירה ובריקודים סוחפים. ויקטור סבג הפגין יכולת משחק, תנועה ושיר שובי לב, במיוחד בשיר המופת רעיה, יחד עם רועי מלכה הנהדר. גם רשף ספר הוא זמר מעולה ובעל יכולת תנועה מרשימה.
אפי שושני המשובח ערך את העיבודים ניהל מוזיקלית את המופע. הוא גם מנגן בפסנתר לצד הנגנים המצוינים יוגב כהן, גילי רוזנברג ואילן צמיר. דוקי עצמון העניקה הדרכה קולית לסולנים ומיכל סולומון הדריכה את המקהלה. נועה לפידות סייעה להפקה ולבימוי. אלעד דדון המוכשר עיצב את הסאונד המופתי שהפך את המופע לצלול ומרשים.
טל קלשון עצבה את התלבושות מרהיבות העין. מיכל שי אחראית לכוריאוגרפיה המופלאה, למחולות ולתנועה של המשתתפים במופע הקצבי, הססגוני והתוסס. זאב לוי עיצב תפאורה פרקטית ונאה של בית הקפה היפואי וגם העיצוב הכללי המרשים. דולב ציגל אחראי לתאורה הנאותה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *