הילדים שרים בלילה

דצמ 15

(צילום: אוסף פרטי)

(צילום: אוסף פרטי)

החל ממחר: הערוץ הראשון מקדיש את שידורי הלילה בחג החנוכה לפסטיבלי שירי הילדים לדורותיהם.

ממחר, נר ראשון של חנוכה, ועד ל-23 בדצמבר, חגיגת נוסטלגיה בערוץ הראשון. בכל לילה, מחצות, ישודרו פסטיבלי הילדים, החל בראשון, ב-1970 , שבו זכו אבי טולדנו ועירית ענבי בשלאגר הידוע, למה ככה.

מהעיתון "דבר", 1970 (צילום: ג'ייפרס)

מהעיתון "דבר", 1970 (צילום: ג'ייפרס)

ההצלחה של פסטיבל שירי הילדים המקורי הולידה חקיינים ומתחרים. אחד הטובים ביניהם היה פסטיבל שירי משוררים לילדים – בדגש על משוררים – שהשאיר אחריו, בין היתר, את ידידי טינטן (אבי טולדנו), אלישבע מה נחמדת (ג'וזי כץ ושמוליק קראוס), וקשת בענן (עוזי פוקס). עוד פסטיבלים שהיו, ניסו להתחרות ונעלמו: השירוויזיון (עפרה חזה שרה פלאש גורדון וסימנים של אוהבים), ופסטיזמר (מילי מירןאמא תכסי אותי).

היחיד ששרד הוא הפסטיגל, שנולד ב-1981 כמתחרה מקומי, בחיפה, לפסטיבל שירי הילדים, הפופולרי. הזוכה הראשון היה עזרא דגן עם איגן מיגן קוביה, על השגעון הטרנדי של אז, הקוביה ההונגרית. כן, היינו נאיביים, פעם.

(צילום: אוסף פרטי)

(צילום: אוסף פרטי)

אז מה יהיה לנו בלילות הקרובים: בלילה הראשון ישודרו כאמור פסטיבל שירי הילדים הראשון, ואחריו פסטיבל 1971 (יפה ירקוני זכתה עם אן דן דינו), והפסטיבל מ-1976 בו זכו האחים והאחיות עם שובי דובי. בהמשך, שירים מהפסטיבלים השונים לילדים, בביצוע עפרה חזה, צביקה פיק, רותי נבון, שוקולד מנטה מסטיק, עוזי חיטמן, שולה חן, רבקה זהר, אילנה אביטל, אלון אולארצ'יק, גידי גוב ועוד. עורכת: נאווה בודק אחירון.
לצופים בעלי סיבולת: מומלץ להצטייד בקפה שחור ומעורר, חטיפים נוסטלגים (טעמי, מישהו?), ומצב רוח ילדותי. אפשר גם לצפות ביום, עם הילדים, בשידור המוקלט, אבל יש לקחת בחשבון הסתייגויות שלהם על הקצב האיטי והטקסטים המיושנים ועל היעדר סלפי, פייסבוק, ווטסאפ ואינסטגרם מנושאי השירים.

עוד כמה שירים

2 comments

  1. אורטל /

    אפשר בבקשה לשדר את פסטיבל שירי ילדים מס 14

    • אני מציע שתפני לערוץ הראשון עם הבקשה שלך. תודה על תגובתך.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *