הכל בגלל אד שיראן

יונ 29

החל ממחר ייכנס לתוקף כלל חדש במצעד הבריטי, שיגביל את מספר הסינגלים של אמן אחד בין מאה הראשונים בדירוג. המטרה: להקל על אמנים צעירים ולהזרים דם חדש למצעד.

 

אד שיראן, נגיד אד שיראן כמייצג את תופעת ריבוי השירים של מבצע אחד במצעד הסינגלים הבריטי, כבר לא יוכל להתענג על 16 שירים בו-זמנית במצעד, כפי שקרה בחודש מרס השנה כאשר כל (!) שירי אלבומו החדש דורגו בין עשרים הראשונים.

האופישל צ'ארט קומפני, הגוף האחראי לריכוז נתוני המכירות ודירוג מצעדי הסינגלים והאלבומים בבריטניה, הודיע כי החל מהשבוע, יום שישי, ייכנס לתוקף כלל חדש: הגבלה של מספר השירים בביצוע אמן אחד, בין מאה הראשונים. ממחר, אמן אחד לא יוכל להכניס יותר משלושה שירים בו-זמנית והשלושה שידורגו יהיו, אכן, הכי פופולריים שלו, באותו שבוע.

כמו כן, מעתה יחול שינוי גם בשקלול נתוני הסטרימינג ביחס למכירות: לאחר ששיר מסוים צבר לפחות עשרה שבועות במצעד, אבל במקביל חלה ירידה במספר העותקים שמכר, לפחות שלושה שבועות רצופים – גם אם השיר ממשיך ליהנות מביקוש ברשת וכמות הסטרימינג לא פחתה, הדירוג יתבסס בעיקר על המכירה הממשית שלו.

מסובך? לא נכחיש.

מרטין טלבוט, מנכ"ל האופישל צ'ארטס קומפני, הסביר את הכללים החדשים בראיון ל"מיוזיק וויק", שבועון תעשיית המוזיקה הבריטית: "זה לא מצעד של רצועות מתוך אלבומים. אנחנו רוצים להישאר מצעד הסינגלים הרשמי, המבוסס על סינגלים. כיום, אמנים חדשים מתקשים יותר מתמיד להיכנס למצעד. הצעדים החדשים שנקטנו הם למענם. ניסיון להכניס אנרגיה חדשה למצעד".

ביום שישי הבא, ה-7 ביולי, יתפרסם מצעד הסינגלים הבריטי הראשון בהתאם לכללים החדשים. יהיה מעניין לעקוב אחריו בתקופה הקרובה ולראות, אם משהו השתנה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *