הכספת: אלף

נוב 01

(צילום מסך: מיוטיוב)

(צילום מסך: מיוטיוב)

הסדרה על החייזר השעיר וחובב החתולים (בצלחת), שודרה בארה"ב, ארבע עונות, ועדיין מצחיקה למרות שהתיישנה לא מעט. עבור כל השחקנים, הסדרה היתה שיא בקריירה.

שמו גורדון שאמוויי. הוא חייזר. הוא alien life form . לכן קוראים לו בראשי-תיבות: אלף. היצור הפרוותי, עם האף הארוך, התרסק עם רכב-החלל שלו על הבית של משפחת טאנר, בארה"ב. בהתחלה היה חשש הדדי, אח"כ התרגלו לחיות ביחד, ולשמור בסוד על נוכחותו בבית. היחיד שהסתייג היה החתול של המשפחה, לאקי: אלף אוהב חתולים. בצלחת.
אלף, הסדרה, נוצרה ע"י פול פוסקו. הוא גם הקול שמתוך הפרווה של אלף. את המוזיקה הלחין – צירוף מקרים או שלא – אלף קלאוזן, האחראי גם למוזיקה של הסימפסונים, בלשים בלילה ועוד סדרות וסרטים.
הסדרה שודרה ב-NBC (הראשונה בטלוויזיה בדולבי סראונד), מ-1986 ועד 1990 . ארבע עונות, 102 פרקים. בתפקיד המארחים, משפחת טאנר, שיחקו מקס רייט (האבא, ווילי), אן שדין (אמא קייט), אנדריאה אלסון (הבת, לין), ובנג'י גרגורי (הבן הקטן, בריאן). עבור כולם, הסדרה היתה שיא בקריירה שלהם. הם המשיכו לשחק, פה ושם, אבל שום דבר משמעותי.
רייט גילם איש משפחה, בעל ואבא אוהב, ישר והגון, אפילו מרובע. השחקן הפך לדמות טראגית, כאשר הצהובון נשיוניל אנקוויירר חשף קלטת ביתית ובה נראה השחקן מקיים יחסי מין עם גבר הומלס שאסף ברחוב ולקינוח השניים מעשנים ביחד קראק. אח"כ, רייט נעצר פעמיים בגלל נהיגה תחת השפעת אלכוהול. אם תבדקו בערך שלו בוויקיפדיה, תחת הסעיף, חיים פרטיים, כל זה אינו מופיע שם. להפך: לפי וויקיפדיה, האיש היה נשוי ואבא. יחסי מין לא מוגנים עם גבר אלמוני (כפי שטען ההומלס)? זה לא.
אבל, בסופו של דבר, מה שחשוב זו הסדרה, שגם כיום, למרות שהתיישנה מאוד, היא עדיין מצחיקה. חייזרים וחתולים, זה שילוב מנצח.
לפרק הראשון:

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *