הכספת: כן אדוני השר

דצמ 05

(צילום מסך: יוטיוב)

(צילום מסך: יוטיוב)

על רקע הבחירות שהוקדמו והמהומה בפוליטיקה הישראלית, הפרק הזה של yes, minister , נראה מתבקש מאליו.

 

ג'ים הקר (פול אדינגטון), השר לעניינים בירוקרטיים בממשלת הוד מלכותה, עבר טלטלה גדולה בפרק הזה: ספיישל כריסמס בשם הדו-משמעי party games , שסיים את העונה ושודר ב-17 בדצמבר 1984 . מסיטואציה מביכה (הוא נעצר ע"י שוטר כחשוד בנהיגה תחת השפעת אלכוהול ששתה במסיבת כריסמס), למצב שבו שניים מבכירי מפלגתו, שהוא היו"ר שלה, מבקשים את תמיכתו במאבק על ראשות הממשלה, לאחר התפטרותו של הרוה"מ המכהן. הקר גם איבד את סר המפרי (נייג'ל הות'ורן), שהתמנה למזכיר הממשלה במקום סר ארנולד, שפרש. אבל בסופו של הפרק הושלם המהפך והקר זכה לשמוע את סר המפרי פונה אליו במשפט שאיש מהם לא חלם שייאמר אי-פעם: כן, אדוני ראש הממשלה!
בנימה אישית: אדינגטון ביקר בישראל (בתחילת שנות ה-90 , אם זכור לי היטב), כאורח המועצה הבריטית לתרבות. התקשורת הוזמנה לפגוש ולשוחח עם האיש האדיב ונעים ההליכות, בירושלים, במבנה ישן ומקסים ברחוב החבשים. לא ויתרתי על המתבקש: פול אדינגטון חתם בשבילי על שני הספרים של סדרת הטלוויזיה בכיכובו.

יס מיניסטר - הספרים החתומים יס מיניסטר - הספרים

אדינגטון מת ב-1995 מסרטן העור. בן 68 . נייג'ל הות'ורן היה בן 72 במותו, מהתקף לב, ב-2001 . דרק פולדס (ברנרד וולי, מזכירו האישי של השר/רה"מ),בן 77 . למרות שהמשיך להופיע בטלוויזיה, בסדרות שונות, כן אדוני השר/רה"מ נותרה ההצלחה הגדולה ביותר בקריירה שלו.
לצפייה:

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *