הלייבל XL חוגג 25 שנה באלבום אוסף ומסיבת-גג בתל אביב

ספט 04

עטיפת האלבום

עטיפת האלבום

 

הלייבל הבריטי XL נוסד לפני 25 שנה והפך לאחד המצליחים בתעשייה בזכות להקות ואמנים כרדיוהד, הפרודיג'י ואדל. במכללת תעשיית המוזיקה BPM ורדיו הקצה, מתכוונים לחגוג, ב-17.9 , עם הלייבל ועם אלבום האוסף הכפול שיצא לכבוד חצי היובל.

 XL נחשב לאחד הלייבלים העצמאיים החשובים בעולם. כאשר הוקם, ב-1989 , היה מזוהה עם דאנס ורייב. אחת הלהקות בלייבל, הפרודיג'י, הוציאה את אלבום הבכורה ב-1992 והגיעה לשיא הצלחתה באלבום השלישי,  the fat of the land .שמכר למעלה מ-10 מיליון עותקים בעולם. במהלך שנים הרחיב הלייבל את פעילותו לז'אנרים נוספים והחתים אומנים חשובים כלהקות ווייט סטרייפס, סיגור רוס, את תום יורק (סולן רדיוהד), בובי וומאק הוותיק ובעיקר, אדל, שאלבומה הראשון (19 ), מכר 7 מיליון עותקים והשני (21 ), למעלה מ-30 מיליון והוכר ע"י ספר השיאים של גיניס כאלבום המצליח ביותר במאה ה-21 ,עד כה.

ב-17.9 , על גג מכללת תעשיית המוזיקה, BPM, רחוב בן אביגדור 3 , יתקיים אירוע לציון 25 שנה ללייבל. BPM וותחנת הרדיו "הקצה" שמשדרת מאולפני המכללה, יחד עם  לב גרופ מדיה, מפיצת XL בישראל, מזמינות את הקהל לשמוע מוזיקה והרצאה על הלייבל, עבר, הווה ועתיד. הפתיחה ב-20.00 , בסט של תומר קריב וניצן פינקו המוקדש למוזיקה חדשה. ההרצאה תתקיים החל בתשע בערב ועד 22.30 ואחריה שני סטים נוספים: ב-22.30 , די.ג'יי. קין על ההיפ הופ של XL וב-23.30 , נדב רביד יביא את המוזיקה מתחילת דרכו של הלייבל. 

במקום תתקיים גם מכירה של מרצ'נדייז, תקליטים ואלבומים של XL Recordings, ובהם האוסף הכפול החדש, Pay Close Attention . האלבום מכיל, מכיל 32 שירים בביצוע תום יורק, מיה (m.i.a ), בייסמנט ג'קס, דה אקס אקס וכמובן, הפרודיג'י ואדל.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *