המצעד שעבר: 11 באוגוסט, 1977

אוג 11

המצעד העברי ברשת ג', היום לפני 43 שנה, שב והוכיח עובדה ידועה: הגשש החיוור לא רק הצחיקו, הם גם שרו יפה והיו להם לא מעט להיטים. שניים בעשרת הגדולים, "על נהרות בבל" במקום הרביעי, "יש אלוהים" במקום התשיעי, וכבר התחמם לו עוד שיר בפינה לשיפוטכם, "המנגינה היא שקובעת".

יש בלגן קטן בדירוג: לאחר חוה אלברשטיין ו"ציפור השיר" (במקום ה-20 ), מופיע שמו של גרי אקשטיין ומתחת רשום "דיסקו". אלא שהשיר הזה הוא בכלל של חיים צדוק, שלפי הכתוב שר את "קפטן ג'ק" (23 ), שהוא כידוע להיטו הגדול של גרי. בלגן, אמרנו.

שימו לב לשיר במקום ה-19 : רן אלירן שר "תן לי את היום הזה", שהלחין למילים של יורם טהרלב. שיר חביב מאוד, אבל די נשכח, עד שכעבור שנים אחדות, טהרלב מסר אותו ליגאל בשן, לאחר ששינה חלקים בטקסט, ויגאל הלחין (עם גידי קורן), ושר אותו בקדם-אירוויזיון 1981 (אף שלכאורה השיר היה מנוע מלהתמודד בתחרות משום שהטקסט כבר הוקלט בעבר). זהו אחד הלהיטים האהובים של יגאל בשן, מאז ועד היום.

עוד במצעד: במקום הראשון, "הנה הלילה", אחד השירים שנועדו להישלח לאירוויזיון, עם אילנית. בסוף, כידוע, הוחלט על "אהבה היא שיר לשניים". צביקה פיק באחד מלהיטיו הגדולים, "אהבה בסוף הקיץ". אפרים שמיר (נכון את יפה), שלום חנוך (לילות שקטים), עירית בולקא (אהבה קטנה שלנו), אריאל זילבר (שיר הזרוק), דורי בן זאב (ואתם רוקדים). שני נציגים של הזרם הים-תיכוני, שימי תבורי (לילה בלי כוכב), ולהקת צלילי הכרם (זיכרונות בכרם). בפינה לשיפוטכם, שלמה ארצי בשיר אישי (יש לי אישה ולמברטה), רגע לפני שיהיה גבר שהולך לאיבוד וממציא את עצמו מחדש, וגם "מחר ועוד מחר" של השלישייה הידועה כשוקולד מנטה מסטיק, אבל כאן הסתפקו בשוקולד בלבד. חסכו במילים.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *