הנמכרים ביותר: סמית, סוויפט ורונסון

יול 05

סם סמית (צילום מסך: יוטיוב)

סם סמית (צילום מסך: יוטיוב)

בארה"ב ובריטניה פורסם דירוג האלבומים והשירים הנמכרים ביותר במחצית הראשונה של 2015. אין הפתעות.

 

ה-BPI , איגוד חברות המוזיקה בבריטניה, פרסם את נתוני מכירות האלבומים במחצית הראשונה של השנה. במקביל, פורסמו ע"י חברת נילסן נתוני המכירות בארצות הברית. משני צידי האוקיינוס, לא נרשמו הפתעות.
בבריטניה, שבה שמונה מתוך עשרת האלבומים הראשונים הם של זמרים ולהקות מתוצרת בית, מוביל סם סמית עם in the lonely hour , שמכר 501 אלף עותקים בששת החודשים הראשונים של 2015 . האלבום, שיצא בקיץ שעבר, מכר בסך הכל 1.75 מיליון ושוהה שנה תמימה בין חמשת הגדולים במצעד השבועי, הישג שרק הביטלס הגיעו אליו. זהו גם האלבום היחיד בשנה האחרונה שמכר למעלה ממיליון עותקים בבריטניה וגם בארה"ב.
במקום השני, X של אד שיראן, עם 470 אלף עותקים. שלישי, ג'ורג' עזרא שwanted on voyage שלו מכר 345 אלף עותקים. טיילור סוויפט מדורגת רביעית עם 1989 שמכר השנה 339 אלף עותקים.
סוויפט מובילה את דירוג האלבומים הנמכרים ביותר בארה"ב (2.01 מיליון), ואחריה דרייק, עם if you're reading it it's too late , שמכר 1.43 מיליון עותקים. אד שיראן שלישי (1.42 מיליון). בסך הכל, במחצית הראשונה של השנה נרשמה ירידה של כ-4 אחוזים במכירות אלבומים והם הסתכמו בכ-160 מיליון יחידות.
גם כשמדובר בשירים, אין הפתעות: uptown funk של מארק רונסון וברונו מארס מוביל, בגדול. בארה"ב, נמכרו 4.88 מיליון יחידות (הורדה דיגיטלית). בבריטניה, שם נעשה שקלול של מכירות עם סטרימינג, נרשמו 45 מיליון הזרמות של השיר, והתוצאה ברורה: אין שיר פופולארי ממנו, השנה. ביוטיוב, צפו בו למעלה מ-812 מיליון פעמים. אגב, ה-BPI מסר שצריכת המוזיקה בסטרימינג זינקה ב-80 אחוזים, בהשוואה לתקופה המקבילה, אשתקד.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *