הצביעו קריסטלה

מרץ 17

(באדיבות yes )

(באדיבות yes )

קריסטלה אלונזו היא הלטינו-אמריקאית הראשונה שמככבת, כותבת ומפיקה סדרת טלוויזיה משלה (קריסטלה, הערב, yes Comedy ), והכל בזכות אמא.

 

קריסטלה הרננדז לומדת משפטים ומתמחה במשרד עו"ד יוקרתי, כמובן ללא שכר, אבל לא אכפת לה כי היא נחושה להגשים את החלום האמריקאי: להיות עורכת דין מצליחה ועשירה. או, לכל הפחות, להרוויח מספיק בשביל שתוכל לשכור דירה לעצמה ולעזוב את בית משפחתה, שבו היא מתגוררת כעת. המשפחה, ובעיקר אמא שלה (טרי הויוס), לא מפרגנים במיוחד. הם מאמינים שילדה טובה לטינו-אמריקאית לא צריכה לשאוף גבוה מדי.
קריסטלה אלונזו היא השחקנית הראשונה ממוצא לטיני (היא נולדה וגדלה בטקסס להורים ממכסיקו), שמככבת, כותבת ומפיקה ("וגם עוזרת בעיצוב התפאורה, שתיראה ביתית וחמימה, כמו שאני אוהבת", סיפרה), בסדרה משלה, קריסטלה. רשת ABC הזמינה ממנה פיילוט לפני כשנתיים, אך ויתרה עוד לפני הצילומים ובהתאם לחוזה שילמה קנס בסך חצי מיליון דולר. אלונזו וחבריה המפיקים ניצלו את הכסף לממן מיני-פיילוט, סרט קצרצר, שהגישו שוב לרשת והפעם, הייתה התלהבות גדולה. "כנראה שהם היו צריכים להשתכנע במו עיניהם", אמרה אלונזו לאתר בקסטייג', "כי הדמויות מאוד ספציפיות ויש דברים נוספים שאפשר לפספס כשמסתפקים בקריאת התסריט בלבד".
אלונזו, בת 36 , כתבה והופיעה בערוץ קומדי סנטרל והתארחה בכמה סדרות, ביניהן ילדי האנרכיה. לשאלה המתבקשת, מדוע רק עכשיו מגיעה לטלוויזיה סדרה על משפחה לטינית-אמריקאית, היא אומרת שזה עניין של דמוגרפיה. "קשה לקבל סדרה בטלוויזיה, נקודה. בוודאי כשמדובר בסדרה על מגזר מסוים. אבל הלטינו'ס הגיעו, סוף סוף, למספרים גדולים באוכלוסיה וכבר אי אפשר להתעלם מהם".
אלונזו לא הכירה את אביה. אמה עזבה את בעלה האלים וגידלה את קריסטלה ושלושת אחיה, לבדה. היא עבדה בכמה משרות כדי לפרנס את המשפחה. כשבתה, שתמיד רצתה להיות שחקנית, בעיקר בתיאטרון, החליטה ללמוד באוניברסיטה בסנט לואיס, אמא-אלונזו הגיבה כדרכן של אמהות: "היא אמרה, את הורגת אותי!", צחקה קריסטלה. אבל הבת לא נכנעה ללחץ הרגשי, ועזבה את הבית, עד שב-2002 נאלצה להפסיק את לימודיה ולחזור, לטפל באמה שחלתה במחלה קשה. לאחר מותה, קריסטלה, בניסיון להתמודד עם האבל והאובדן ואולי גם רגשות האשם, החלה להופיע בסטנד-אפ, עם סיפורים על אמא ועל המשפחה. הסטנד-אפ הפך בסופו של דבר לסדרת הטלוויזיה שלה.
אגב, קריסטלה נקראת על שם המיילדת שיילדה אותה. רק כשהחלו צילומי "קריסטלה" התברר לה שקריסטלה המיילדת היא הדודה של בעלה של מריה קנאלס-באררה שמגלמת את דניאלה, אחותה בסדרה.
"היה לי מאוד חשוב שהסדרה תהיה כנה ואותנטית, אחרת הקהל ירגיש בזיוף ולא יצפה בה", סיפרה. "למשל, התעקשתי שהשחקנים ידברו במבטא של לטינוס תושבי טקסס. אינני מתיימרת לייצג את כל הקהילה הלטינו-אמריקאית. יש הרבה גוונים לקהילה. לטינוס רבים אמרו לי: אבל המשפחה שלי לא מתנהגת כמו בסדרה. בסדר, אבל המשפחה שלי, כן! ככה אנחנו מדברים ומתנהגים בדרום טקסס".
לדבריה, בילתה שעות רבות בגיגול מילות החיפוש: שחקנים ושחקניות לטינו-אמריקאים. ליהוק השחקנית שתגלם את אמה היה קשה במיוחד, רגשית. עד שטרי הויוס הגיעה לאודישן. "כששמעתי את טרי בפעם הראשונה ידעתי: זו האישה שאני רוצה".
אמה היא גם הסיבה לכך שקריסטלה, הדמות, היא משפטנית. "אהבתי לצפות בטלנובלות, עם אמי. הייתה לנו בדיחה קבועה: אם הגיבור בסדרה עשיר, כנראה שהוא מהנדס, טייס או עורך דין. אז אני עורכת דין, כמחווה לאמא".

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *