התבגרות למופת

דצמ 03

התבגרות (צילום מסך:יוטיוב)

התבגרות (צילום מסך:יוטיוב)

מבקרי הקולנוע בבריטניה בחרו בסרטו של ריצ'רד לינקלייטר כטוב ביותר ב-2014 .

 

התבגרות הוא סרטו השאפתני של ריצ'רד לינקלייטר שצולם במשך 11 שנה ועקב אחר ילד בן שש (אלאר קולטריין), שהופך לנער ולמתבגר, עד עזיבתו את בית אמו (פטרישה ארקט), לקולג'. הסרט, שהופק בתקציב זעום, כ-4 מיליון דולר, הכניס למעלה מ-43 מיליון. לינקלייטר זכה בפרס הבימוי בפסטיבל ברלין האחרון. עכשיו, כשסוף השנה מתקרב, מתברר שהוא גם האהוב ביותר על מבקרי הקולנוע בבריטניה.
התבגרות דורג ראשון בשני משאלי מבקרים שפורסמו במגזין גבה-המצח סייט אנד סאונד (היוצא לאור מטעם המכון הבריטי לקולנוע), ואמפייר, הפופולרי. בעשירייה הראשונה של סייט אנד סאונד, נמצאים סרטים דוברי צרפתית (שלום לשפה של ז'אן לוק גודאר), רוסית, פורטוגזית, פולנית (אידה, השבט), ולמרבה ההפתעה, גם סרט אמריקאי אחד: מלון גרנד בודפסט של ווס אנדרסון, שדורג במקום ה-6 .
כמעט כמו בדירוג האמפייר: מקום שביעי. עוד בעשירייה הראשונה של המגזין: חיית הלילה בכיכובו של ג'ייק ג'ילנהול, הזאב מוול סטריט (לאונרדו די קפריו בסרט של מרטין סקורסזה), בתוך לואין דיוויס, שומרי הגלקסיה, קצה המחר, what we do in the shadows , כוכב הקופים: השחר והיא. הסרט העדכני ביותר ברשימה הוא פדינגטון, שיצא למסכי הקולנוע בסוף נובמבר וכבר הספיק להתחבב ודורג במקום ה-31 .

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *