התקליטייה: the animals

נוב 01

(צילום מסך:מיוטיוב)

(צילום מסך:מיוטיוב)

אלבום הבכורה של האנימלז, מ-1964 , נקרא בשם הלהקה ויצא בשתי גרסאות שונות, בריטית ואמריקאית (צילום מסך).

 

האנימלז היתה להקה של שני כוכבים, והנגנים שאיתם. השניים היו הסולן, אריק ברדן, בחור לבנבנן עם פנים מחוטטות וקול של עבד כושי שבע-תלאות מהדרום העמוק של ארצות הברית, ואלן פרייס: הקלידן, קול, מהוקצע, שהאורגן שלו הוא מסימני ההיכר החשובים של בית השמש העולה, הלהיט הגדול של הלהקה.
הלהיט הזה (שפרייס עיבד משיר פולק אמריקאי מסורתי עם מוסר השכל: גברים צעירים, אל תתפתו לתאוות הבשר המצפה לכם בבתי הבושת בניו אורלינס), לא מופיע בגרסה הבריטית של אלבום הבכורה מ-1964. אבל כן, ואפילו פותח, את המהדורה האמריקאית (כאן), שכולה קאוורים של הלהקה מניוקאסל, אנגליה, לבלוז ורוקנ'רול וקאנטרי אמריקאי, של צ'אק ברי, פטס דומינו, ג'ון לי הוקר ורבים אחרים. כמו זה:

אמרנו להקה של שניים, ונגנים. לא לגמרי מדויק, כי גם כשפרייס כבר לא היה חלק מהאנימלז (והוא עשה דברים טובים מאוד גם בזכות עצמו), הלהקה המשיכה, התפרקה, חזרה, התפרקה. כל זמן שברדן רצה בכך, והיה לו זמן להרכיב להקה ולצאת לדרך (הזכויות תמיד נותרו שלו), האנימלז נותרו בחיים. מבין שאר נגני ההרכב המקורי, בלט הבסיסט, צ'ס צ'נדלר. לאו דווקא בזכות הכישרון המוזיקלי, כמו בגלל העבודה שצ'נדלר המנוח הוא זה שהבין את הפוטנציאל העצום בזמר-גיטריסט האמריקאי האלמוני למדי, ג'ימי הנדריקס, הפך למנהל שלו והטיס אותו לקריירה בינלאומית אדירה, אם כי למרבה הצער, מאוד קצרה.
ועכשיו, לאלבום. כאמור, המהדורה האמריקאית.

the animals – the animals

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *