זהירות, גאונים לפניך

יונ 29

(צילום: באדיבות yes )

(צילום: באדיבות yes )

צוות עקרב היא דרמת מתח קומית ( הערב ב-yes Action ), על צוות גאונים שמסייע לסוכנות לביטחון המולדת לטפל במשברים וסיטואציות מסוכנות חיים. הסדרה מתבססת – באופן חופשי ביותר – על חייו של וולטר או'בריין, גאון מחשבים המייעץ לממשלת ארה"ב וחברות פרטיות.

 

וולטר או'בריין נולד באירלנד וכיום חי בקליפורניה. הוא ייסד ומנהל את חברת המחשבים סקורפיון ומשמש כיועץ לממשלת ארה"ב ולחברות פרטיות. וולטר או'בריין, מהסדרה צוות עקרב, הוא גאון עם מנת משכל של 197 , שבילדותו, לאחר שנתפס פורץ למחשבי ממשלת ארה"ב ואתרים מסווגים אחרים, נעצר והוצא מאירלנד לאמריקה, לעבוד בשביל ה-FBI . הסדרה מתבססת, באופן חופשי, פחות או יותר – מן הסתם פחות – על חייו של או'בריין המקורי. הוא גם מפיק הסדרה, שכבר חודשה לעונה שנייה. סביר להניח שהסיפורים בסדרה אינם מבוססים על מקרים אמיתיים, בוודאי לא כולם. אבל בכל אחד מהם יש בסיס אפשרי במציאות: השתלטות מהקרקע על מטוס שעומד להתרסק, עזרה לצעירה שנפלה קורבן למתקפה ביולוגית, ניסיון להדוף מתקפת סייבר של טרוריסטים, ועוד.
בתפקיד או'בריין מופיע השחקן הבריטי אליאס גאבל (משחקי הכס, גוף ההוכחות), ולצידו צוות המומחים שהרכיב: הפי קווין (ג'יידין וונג), מהנדסת גאונה, סילבסטר דוד (ארי סטרידהאם), מתמטיקאי וסטטיסטיקאי, וטובי קרטיס (אדי קיי תומאס), פסיכיאטר מומחה להתנהגויות אנושיות. עוד בצוות: פייג' דיינין (קת'רין מקפי), שאינה מתגאה באיי.קיו גבוה כמו האחרים, אבל היא זו שנותנת להם את ההיבט האנושי ואחראית לקשר בין הגאונים, לסתם בני אדם, רגילים ופשוטים, שלפעמים אינם מובנים לבעלי מנת המשכל התלת-ספרתית, ולהפך. חוץ מזה, היא אמא חד הורית לילד, שמתברר שגם הוא גאון. את הקמת הצוות יזם קייב גאלו (רוברט פטריק, שליחות קטלנית 2 ), איש הסוכנות להגנה על המולדת, שיש לו היסטוריה ארוכה עם או'בריין שהחלה כאשר עצר אותו, בילדותו, וגייס אותו לשירות ממשלת ארצות הברית.
לדברי אדי קיי תומאס (אמריקן פיי), "גאונים יכולים להרגיש מאוד בודדים. זה הבסיס לסיפור שלנו: אנשים יוצאי דופן שהרגישו שהם לבד בעולם, עד שמצאו אחד את השני. כל אחד מהם הוא סופר-גיבור בפוטנציה".
גאבל הוסיף, "וולטר מתמודד עם שדים מהעבר, לאחר שהיה אחראי, שלא במתכוון, להרג אלפי אזרחים חפים מפשע, במלחמת עיראק. הוא פיתח תוכנה לניווט מזל"טים, שנועדה למטרות הומניטאריות, לאספקת ציוד ומזון. אבל הפנטגון השתלט על ההמצאה שלו והשתמש בה לצרכים צבאיים. כעת הוא מנסה לכפר על כך באמצעות פעילות הצוות שלו. וולטר האמיתי הוא אדם מרתק. ביליתי שעות בשיחות איתו וגם צפיתי בו מהצד, כדי להבין את הדמות ולגלם אותו בדרך אמינה ככל האפשר".

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *