זורם: הכל נוצץ

יונ 03

(צילום מסך: אן.פי.אר)

(צילום מסך: אן.פי.אר)

החיבור של הלהקות פרנץ פרדיננד וספארקס, יצר סופר-גרופ חדשה, FFS , שתוציא בשבוע הבא את אלבומה הראשון, אך הזמין להשמעה כבר עכשיו.

רון מאאל (mael ), האקסצנטרי, בן 69  ואחיו, ראסל מאאל, 66 , ידועים כבר חמישה עשורים כספארקס. עברו 41 שנה מאז להיט הענק שלהם, this town ain't big enough for both of us (שבו נחשף לראשונה השפם ההיטלראי של רון, שעורר תגובות נזעמות, במיוחד לנוכח היות האחים יהודים לכל דבר. כיום הוא מסתפק בשפם יותר קונבנציונלי). אבל הם לא הפסיקו ליצור, להקליט (למעלה מעשרים אלבומים), להופיע ולטפח קהל מעריצים, אמנם לא גדול אבל נאמן ואוהב. ביניהם, גם חברי הלהקה הסקוטית, פרנץ פרדיננד.
שני ההרכבים נמצאים בקשר כעשר שנים, מדברים על שיתוף פעולה, מעבירים ביניהם שירים שיכולים להתאים למיזם כזה. אבל רק בתקופה האחרונה הוחלט לעבור להילוך גבוה ולהוציא לפועל את השת"פ הזה: אלבום שהוקלט בתוך כשבועיים וקצת, תחת השם FFS (פרנץ פרדיננד ספארקס). אגב שיתוף פעולה, אחד הסינגלים, יותר משש דקות של מה שאולי יסכים להיקרא פרוג-פופ, נקרא Collaborations Don't Work . אבל, עובדה: זה עובד. עובד מצוין. אלכס קפראנוס מהלהקה הסקוטית חולק קולות עם ראסל מאאל והתוצאה, בסופו של דבר, היא יותר ספארקס מפרנץ פרדיננד, וכך צריך להיות משום שבסופו של דבר, יותר משזהו מיזם של שני שותפים שווים, זו מחוות-אהבה, הערצה, שהגיש קפראנוס לשני המוזיקאים האהובים עליו (קישור לאלבום: http://goo.gl/zaoh5o , יש ללחוץ על listen ).
כל טוב מצפה באלבום: הבלדה הנהדרת little boy from the suburbs ושירים קופצניים, קצביים, ספארקיים להפליא, כמו Police Encounters ו-piss off (השיר הראשון שהאחים מאאל שלחו לפרנץ פרדיננד). מלודרמת-פופ (the man without a tan ) והשיר הקברטי משובב האוזן the power couple. הם, וכל השאר, כמו הקליפ – זהירות: אפשרות לסחרחורת – Johnny Delusional.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *