זורם: המוזיקה לסרטים שיש לכם בראש

ינו 28

(צילום מסך: אן.פי.אר)

(צילום מסך: אן.פי.אר)

ג'ון קרפנטר, במאי הקולנוע המפורסם, חיבר מוזיקה לרבים מסרטיו. אבל רק כעת הוא מוציא אלבום ראשון, אינסטרומנטלי, ומסביר: זו המוזיקה לסרטים שרצים אצלכם בראש. האלבום זמין להאזנה והתרשמות באתר אן.פי.אר.

 

ג'ון קרפנטר אינו רק במאי של סרטי אימה ואקשן (ליל המסכות, צרות גדולות בצ'יינטאון, הבריחה מניו יורק, הבריחה מאל.איי ועוד), הוא גם הלחין את המוזיקה לרבים מסרטיו. הלחין, זו מילה קצת גדולה: קרפנטר אינו קורא תווים. הוא מאלתר מוזיקה. כך גם נוצר האלבום הראשון שלו, אי פעם, lost themes , שייצא בשבוע הבא אך כבר עתה זמין להאזנה באתר הרדיו הציבורי האמריקאי.
זהו מיזם משפחתי לכל דבר: קרפנטר, בן ה-67 , הקליט את האלבום במשך שנתיים וחצי, לאט, בזמנו החופשי, יחד עם בנו, קודי קרפנטר ודניאל דייויס, בן-הסנדקות של הבמאי. "אני מנצל את הילדים שלי בשביל לעשות כסף", צחק קרפנטר בראיון לבילבורד. . לדבריו, "זו מוזיקה לסרטים שיש לכם בראש. לכל אחד יש כאלה. שבו עם המוזיקה ותדמיינו את הסרט שלכם".

הרצועות באלבום קיבלו שמות כמו vortex (מערבולת), abyss (תהום), purgatory (כור המצרף), ועוד אחד שמסכם הכל: mystery . קרפנטר אמר שהוא חשב על "מלים אפלות, מאיימות". עד כמה אפלוליות ומאיימות, זה כבר תלוי במידת העניין ובחיבה שלכם לז'אנר הקולנועי שקרפנטר הוא אחד מבכיריו. את המוזיקה שלו, בכל אופן, אפשר לצרוך בבת אחת, אבל מוטב במנות, רצועה פה ורצועה שם. אלא אם כן אתם מסוגלים להאזין לפסקול (או מוזיקה אינסטרומנטלית בכלל), ברצף, ולא להתעייף באמצע הדרך.

קישור לאלבום:

http://www.npr.org/2015/01/25/379336431/first-listen-john-carpenter-lost-themes

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *