זוכרות לטובה

מאי 24

(צילום: יוסי צבקר)

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על זכרונות, בתיאטרון הספרייה: מופע מוזיקלי מבדר ומרגש של שירים ממחזות זמר, לא בהכרח הלהיטים הידועים.

 

זכרונות הוא מופע מוזיקלי מבדר, מרתק ובעיקר מרגש, בביצוע  זמרות-שחקניות, בוגרות בית צבי, שכובשות את הבמה ואת הצופים. המופע, בתיאטרון הספרייה ברמת גן, מתאפיין בכך שהשירים המרטיטים המושמעים בו, במשך שעה וחצי ברציפות, אמנם לקוחים ממחזות זמר, אך הם לאו בהכרח הידועים והמוכרים שבהם. עם זאת, כולם קלאסיקה.

סיפור המסגרת, שכתב אורי אוריין, עוסק בבוגרות בית ספר למשחק, המחליטות להיפגש שנים לאחר שסיימו, לערב מוזיקלי. הבמאי עידו רוזנברג, שגם ערך את המופע, ליקט את השירים בפינצטה והעניק אותן לשש זמרות, רובן ככולן גם שחקניות שכבר כבשו את הבמה, בתיאטרון הרפרטוארי והמסחרי, והן מנוסות בז'אנר המיוזיקל. הן מופיעות לסירוגין עם קאסט נוסף של שש זמרות-שחקניות.

הילה מערבי אלמוג, שבה לבמה לאחר שהייתה שחקנית מרכזית במחזות זמר, הצגות ומופעים רבים. יש לה קול קטיפתי ומיוחד והביצועים שלה לאיך שהכול מסתדר מתוך ג'יפסי, או לחיות בלעדיו מתוך מאק ומייבל, הם פנינים מוצלחים ומענגים.

כינרת לימוני, שחקנית תיאטראות רפרטוארים מקצועית, מרהיבה בקולה הייחודי והמשובח וביצועים אנרגטיים , במיוחד לאם מתוך שניים מתחתנים ולחיי הנשים עם הקלאס.

נעה גודל מגישה את השירים במימיקה, לעיתים קומית ואופראית, והיא מצטיינת בקול קסום ובהגשה מצוינת. טיפ טיפה של טוב מתוך שיקאגו והלילה יאהב אותי מתוך משתגעים מאהבה, סוחפים מחיאות כפיים.

רויטל זלצמן, כוכבת תיאטרון ומיוזיקל, זמרת נהדרת, שרה נפלא, בין היתר את  לא כזה סיפור מתוך גריז ודון חואן מתוך smokey joe's café. קרן הדר, כוכבת בינלאומית, שכבשה כמעט כל במה קלאסית ,אופראית ומופעים מוזיקליים, מפגינה יכולות מפעימות, במיוחד השיר פרימדונה, וחלום שחלמתי מתוך עלובי החיים, שהרטיט ונגע ללב.

יונית טובי הנהדרת, שכיכבה בתיאטרון באר שבע בהצגה פיאף, הקסימה בביצועים מענגים לביצועים של אדית פיאף  ומילים, מילים מתוך המכשפות מאיסטוויק. אולם לשיאה הגיעה בביצוע המרגש שהותיר לחלוחית בעיני הצופים ואפילו בעיניה, לסוף העולם, כמעט ללא ליווי, רק בנגינה סמלית של קלידי פסנתר.  השיר בוצע לראשונה ב-1962 בידי סקיטר דייויס וכבש את המצעדים ב-1975 , בגרסה המושלמת של הקרפנטרס וקולה של קארן קרפנטר המנוחה.

אודי גרשון עיבד וניהל מוזיקלית את המופע, המלווה בהרכב נגנים משובח. אדם קלר עיצב תפאורה פונקציונאלית ונאותה ומתן פרמינגר את התאורה הראויה. אלעד דנון עיצב את התלבושות היפהפיות ושחר פרץ את התנועה המקסימה. דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית ואלעד דדון עיצב את הסאונד המקצועי והמשובח.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *