כוכבת נולדה

אוג 24

(צילום: אור דנון)

חיים נוי על "היירספריי": חגיגה תוססת ומשובחת, ברודוויי ממש, אותה מובילה רוני מרחבי, פרפורמרית מוכשרת הרוקדת, שרה ומשחקת כמעט ללא הפוגה.

 

המחזמר היירספריי העולה בימים אלה ברחבי הארץ הוא הלהיט שכבש את ברודווי בניו יורק והווסט אנד בלונדון והמשיך בהצלחה כמעט בכל במה אפשרית בעולם. ההפקה היא צבעונית, קולחת, חגיגה של קצב ותנועה, שירים וריקודים, אותה ביים שוקי וגנר המוכשר, והתוצאה היא נופת צופים, ממש ברודווי.

היירספריי הוא מעין בבואה של סרט קומיקס והדמויות מוחצנות, הזויות לפרקים וגם מלאות רגש. ההצגה מאפשרת לכוכבת שלה, רוני מרחבי, להוכיח כי היא פרפורמרית מוכשרת, המסוגלת להתנועע ביכולת מופלאה ולהבהיר כי היא בהחלט כוכבת הזורחת על במותינו.

המחזמר מבוסס על סרט הקולנוע באותו שם משנת 1988 והלחנים הם של מארק שיימן, בסגנון ריקודי שנות השישים ורית'ם אנד בלוז. המחזה נכתב בידי תומס מיהאן, שכתב בין היתר גם את הטקסט למחזמר "אנני", ומת השבוע.

העלילה עוסקת בנערה שמנמונת בשם טרייסי טורנבלד ששואפת לרקוד בתכנית ריקודים בטלוויזיה, "המופע של קורני קולינס". טרייסי מצליחה לצלוח את כל המכשולים ולהיות הזוכה הגדולה בתכנית, ובאותה הזדמנות הופכת לסלבריטאית ומקדמת קמפיין לקידום אינטגרציה גזעית. המחזמר עוסק בין היתר בגילויי גזענות בחברה האמריקנית בשנות השישים ועל היכולת להצליח, גם אם לכאורה מדובר במשימה בלתי אפשרית.

היירספריי גרף פרסים רבים וכאמור הוצג שנים ברחבי תבל, בכיכובם של שחקנים מפורסמים (בין היתר, מייקל בול מגדולי במת המוזיקה באנגליה). מקובל גם כי האימא של טרייסי מגולמת בידי שחקן גבר (ג'ון טרבולטה גילם אותה בקולנוע).

המחזמר בישראל הופק בידי חברת M-PRO  – מאור מימון, והמופע שזור בכוכבים ושחקנים מנוסים, לצד חברי קאסט חדשים.

רוני מרחבי מגלמת בהצלחה מסחררת את טרייסי, גיבורת העלילה. רוני נמצאת רוב הזמן על הבמה והיא רוקדת, שרה ומשחקת כמעט ללא הפוגה. רוני מפגינה יכולות מופלאות של תנועה ושירה ולפעמים אנו תוהים כיצד היא מסוגלת להתמזג עם המוזיקה והריקוד בצורה כה מושלמת. היא מקצועית ושולטת בכל הניואנסים הדקים של פרפורמרית וכאשר בלהט הריקוד, באחת ההופעות, ניתקה אחת מנעליה ונחתה עלי, חלצה את הנעל השנייה והמשיכה ללא היסוס יחפה בריקוד התוסס. אין ספק כי רוני מתגלית במחזמר הזה ככוכבת.

איציק כהן מגלם נפלא את עדנה טרנבלד, אימא של טרייסי. חרף התלבושת הנשית הכבדה ורבת הרבדים, הוא מפגין קלות תנועה, יכולת קולית משובחת ומשחק מוצלח.

עידן אלתרמן מגלם היטב את אביה של טרייסי וסצנת הדואט בין ההורים היא מרגשת מאוד ויפה.

משי קליינשטיין מגלמת את חברתה של טרייסי והיא עושה זאת בנעימות ובטוב טעם, בקול צלול וענוג ומשחקת נהדר.

טלי אורן, שחקנית ופרפורמרית מדהימה, חיית במה אמיתית ומוכשרת בטירוף, מגלמת את מפיקת התכנית הנמרצת.

עידו רוזנברג המחוזר בידי הבנות מוכיח כי הוא שחקן מצוין וזמר נפלא , אחד מענקי הבמה המוזיקלית שלנו ומשחקו הוא תענוג לאוזניים ולעיניים.

נוי הלפרין כבתה של המפיקה החותרת לכבוש את המקום הראשון בתחרות היא מוצלחת מאוד ויש לה יכולות משחק, תנועה וקול מעולים המבטיחים חוויה תיאטרלית.

רודי בינסיין גונבת לפרקים את ההצגה ביכולת השירה שלה והיא בעלת פוטנציאל נפלא. עתליה פירס כבתה, חיננית מאוד ומוצלחת. יפתח מזרחי משובח כקולינס מנחה התכנית. למתן און ימי בתפקיד בנה של רודי, יש יכולות ווקאליות ותנועה מרשימות.

שלוש הגרציות, גל שדה, יפעת כהן ודור אוחיון – בולטות במיוחד בתנועה ובקול והן מאוד מרשימות. הילה מערבי מוצלחת במגוון תפקידים. אביתר בר דוד מעולה כבעל מפעל התרסיסים ובעל רשת הבגדים.

דניאל אפרת אחראי לנוסח העברי העכשווי והמוצלח. נדב רובינשטיין ניצח על התזמורת באורח מקצועי ומעולה. אמיר לקנר אחראי להפקה המוזיקלית המשובחת. דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית.

עומר זמרי עיצב את הכוריאוגרפיה שהיא בעצם עיקר מהותו של המחזמר הזה ויצר כוריאוגרפיה מהממת וריקודים מעולים.

במבי פרידמן עיצב את התפאורה הססגונית והיפה. מאיה מידר מורן עיצבה את התלבושות הצבעוניות הנפלאות. קרן גרנק אחראית לתאורה המשובחת הנוטלת חלק חשוב בהפקה.

הבמאי שוקי וגנר, שועל מחזות זמר ותיק, הפיק יצירת מופת מעולה שמאלצת את הצופים- צעירים כמבוגרים – להצטרף לחגיגה על הבמה ופשוט לא להפסיק לשיר ולהתנועע.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *