כותרות האתמול: 1 ביוני, 1973

יונ 28

יוני נמרי ורותי נבון מוגדל

רותי נבון ויוני נמרי היו, לצד יונה אליאן וששי קשת, הזוג הלוהט של הבידור הישראלי, בתחילת שנות ה-70 . הם הכירו בלהקה הצבאית, בצוות הווי פיקוד הדרכה, שנמרי היה מפקדו וגם הסולן (כל מה שרציתי). לאחר השחרור החלה הקריירה האזרחית שלהם, כל אחד בנפרד. הוא שר להיטים גדולים כשושנת פלאים והחבר הכי טוב בעולם שלי. היא השתתפה במופע אל תקרא לי שחור והמשיכה משם ללהיטים עצמאיים גדולים כמו בין האצבעות, הרקדן האוטומטי וגשם בעיתו.


להיטון קפץ לבקר את הזוג הצעיר בדירתו השכורה בתל אביב ותיעד את האידיליה וחלוקת התפקידים המסורתית של אותם ימים: היא מבשלת (כל מה שיוני רוצה), הוא מוריד את הזבל ושניהם יחד, כאז כן היום בעיר הצפופה הזאת, מתחזקים רכב צמוד דו-גלגלי.
בהמשך, הם נפרדו וכל אחד מהם בנה חיים אחרים, עם בני זוג אחרים. נמרי חווה טרגדיה קשה כשאשתו ובנו נספו בתאונת דרכים שממנה הוא ניצל בנס. כיום הוא עוסק ברפואה אלטרנטיבית וממשיך לשיר ולהקליט אלבום חדש. נבון חזרה בתשובה, היגרה לארה"ב, חזרה ארצה, וכיום, כהגדרתה, בראיון ליואב קוטנר, "אני דוסית בבית שלי. לא מופיעה בשבתות וחגים".
לא בשבת, לא בחג, ביום חמישי הקרוב (2 ביולי), נבון תופיע בבית אבי חי בירושלים, במופע יום יבוא (כשם הלהיט המוכר ביותר מאל תקרא לי שחור), מופע סול, יחד עם רודי ביינסון (דה וויס), ועתליה לביא, חזנית בבית הכנסת בית תפילה ישראלי, בת"א. הן ישירו מה שנקרא, שירי סול עבריים קלאסיים, בליווי תזמורת בניהולו המוזיקלי של מתן קליין.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *