כותרות האתמול: 11 ביוני, 1971

יונ 11

היום לפני 49 שנה , להיטון יצא בכותרת מסעירה "אריך נגן ראשון של שלום חנוך ייצא באנגליה. המו"ל, שגילה גם את אלטון ג'ון: שלום עלה על הגל".

בידיעה, של כתב להיטון בלונדון, יעקב קרייזברג, נכתב עוד שהאלבום הראשון של שלום באנגלית ייצא בחברת התקליטים די.ג'יי.אם של דיק ג'יימס, שבעבר החזיק ברוב מניות חברת המו"לות של הביטלס, נורדרן סונגס והוא גם האיש שגילה "לאחרונה" את אלטון ג'ון.

בשיחה עם כתב להיטון אמר ג'יימס כי הוא מאמין "ששלום עלה על הגל הנכון". אבל הגל הזה היה קצר מאוד, והקריירה של שלום באירופה הסתיימה עוד לפני שהתחילה.

נותר אלבום אחד, 11 שירים וכמה שירים באנגלית, חלקם מקוריים ונכתבו במיוחד עבור האלבום, ביניהם under tropical moon light שגם צעד במצעדים הלועזיים בישראל. שלום גם  כתב מלים אנגליות לקטע האינסטרומנטלי "פלסטלינה" מהאלבום בשם זה שהקליט עם אריק, ובגרסה החדשה end of the road  .  שירים אחרים היו גרסאות באנגלית לשירים של שלום שכתב לעצמו (מאיה), ולאריק איינשטיין, ביניהם here and now , הגרסה האנגלית ל"אבשלום".

התקליט לא הצליח מסחרית, באנגליה או בכל מקום אחר באירופה. שלום, ליהי אשתו ובתם מאיהיהונתן גפן הזכיר אותם בשיר "יונתן סע הביתה" שכתב לאושיק לוי), עוד ניסה להשיג חוזה בחברות תקליטים אחרות, ללא הצלחה. שלום ומשפחתו חזרו ארצה. ההרפתקה הבאה הייתה גם היא קצרת ימים, אך מצליחה יותר, להקת תמוז, שאחד מהשירים שכתב עבורה היה גרסה עברית ל- peaceful love. ממש באותו שם.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *