כותרות האתמול: 12 במאי, 1977

מאי 12

חמישה ימים לאחר שהתקיימה בלונדון תחרות האירוויזיון ה-22 , התפרסם בלהיטון דיווח ראשוני וקצר על האירוע, תחת הכותרת "אכזבה היא שיר לשניים", והכוונה ברורה: ישראל הגיעה רק למקום ה-11 , הנמוך ביותר מאז נכנסה לאירוויזיון. אכזבה גדולה, אישית, גם לאילנית, שחזרה שוב לתחרות, ובוודאי קיוותה להגיע קצת יותר גבוה מהמקום הרביעי של "אי שם".

מאי שם בלונדון (לא בדיוק: מרכז הקונגרסים החדש בוומבלי, צמוד לאיצטדיון), דיווח שליח להיטון, אורי אלוני, כי לראשונה מאז 1973 כאשר ישראל החלה להשתתף באירוויזיון, שמונה מדינות לא העניקו ל"אהבה היא שיר לשניים" אפילו נקודה אחת סמלית. הזוכה הייתה נציגת צרפת האלמונית, מארי מרים, בשיר "הציפור והילד", שהוגרלה לשיר אחרונה וכאמור, סיימה במקום הראשון, מתנה יפה ליום הולדתה ה-20 , למחרת זכייתה.

אלוני, שסיקר את האירוויזיון עוד לפני שישראל החלה להשתתף, דיווח שמספר העיתונאים שהגיעו ללונדון היה נמוך בהרבה, יחסית לשנה הקודמת, כתב שהארגון לקוי ואמצעי האבטחה היו "מטרד חסר תועלת", ובכלל הציבור ברחוב הבריטי גילה אדישות לכך שבריטניה מארחת את האירוויזיון.

אבל מן השפל הגדול, שנה לאחר מכן, בפריז, ישראל הגיעה לשיא, זכייה ראשונה באירוויזיון, עם "אבניבי" ששר יזהר כהן עם להקת אלפא ביתא.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *