כותרות האתמול: 13 באפריל, 1983

יונ 17

(אוסף פרטי)

(אוסף פרטי)

מייקל מונרו בן 53 היום. מונרו (למרות השם האנגלי, מדובר ביליד פינלנד ששמו האמיתי מאטי פאגרהולם), היה סולן האנוי רוקס, להקת גלאם-רוק שהגיעה לתל אביב להופעה בקולנוע דן. זה נגמר רע.
ראשית, בגלל ההופעה. לא התחברתי, מודה. אבל נראה שכך גם הקהל התל אביבי, באפריל 1983 . באתר מעריצים של הלהקה שמתעד את הביוגרפיה וכל הופעותיה, מצוטט אחד מהנגנים שהתייחס לקהל כ"אנשים מתים".
שנית, בגלל הסקנדל. חברי הלהקה השתויים השליכו רהיטים מחדריהם בקומה השישית במלון קונקורד. המנהל שמיהר למקום ופתח את הדלת, מצא את חברי הלהקה עם מספר מעריצות עירומות לגמרי. כתב להיטון, מייק רוזנהק,  השתמש בביטוי "אורגיה". בגלל הנזק שהלהקה גרמה, לא רק במלון, אלא גם בקולנוע דן, שלא לדבר על כמויות האלכוהול שנלגמה חופשי-חופשי, האמרגן שלה נאלץ לשלם פיצויים שעלו על שכר ההופעה. אגב: מונרו היה היחיד שלא השתתף במסיבת הסקס במלון. הוא העדיף לבלות במקום אחר, עם מעריצה ישראלית.
בהמשך, עם או בלי קשר לישראל, מונרו (שעזב את האנוי רוקס ב-1985 אך חזר אליה לעוד מספר שנים עד עזיבתו שוב, ב-2009 ), הקים הרכב-צד שקרא לו ג'רוזלם סלים. יחד איתו ניגנו סם יאפה מלהקתו הקודמת ואיאן מקלגן המנוח, שהיה קלידן להקת הפייסס.
הדיווח על האורגיה כלל שם נוסף: קרול קלרק, עיתונאית של שבועון המוזיקה הבריטי ז"ל, מלודי מייקר. קלרק, שהעידה על עצמה שהיא מעריצה גדולה של הלהקה, התלוותה להופעה בישראל, בגלל הסקרנות: איך יקבל הקהל הישראלי שנחשב לשמרן, להקה כמו האנוי רוקס (לא הכי טוב, התברר). נכתב שקלרק נמצאה עירומה על הרצפה, בחדרם של שובבי האנוי.
אני לא זוכר אם זה היה לפני או אחרי ההופעה של הלהקה, או אולי אפילו תוך כדי, שקלרק ראיינה אותי, קצרות, על סצנת הרוק בישראל. אחר כך, ושוב אינני זוכר אם מיד אחרי ההופעה, יובל לוי ואני הצענו להראות לה את הסצנה, והסענו אותה, בפיאט ריתמו של יובל, למועדון פינגווין ביהודה הלוי. היא נהנתה. למרות ואולי בגלל שהייתה שתויה. היא גם הציעה לשלם עבור הדלק, אבל יובל, ג'נטלמן כתמיד, סירב בעדינות. כעבור יום או יומיים, ראיינתי אותה ללהיטון, סקרן לדעת על עבודתו של עיתונאי ומבקר רוק בעיתון מוזיקה נחשב. את הראיון הזה אינני מצליח למצוא בארכיון שלי. אם מישהו ימצא, יהיה נחמד לקבל צילום או סריקה.
זהו. מונרו ממשיך להקליט ולהופיע. קרול קלרק, למרבה הצער, מתה מסרטן השד ב-2010 . בת 55 .

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *