כותרות האתמול: 2 במאי, 1975

מאי 20

החודש לפני 45 שנה, במקום הראשון במצעד העברי בקול ישראל, צוות הווי צנחנים עם "בארץ אהבתי השקד פורח", ובלהיטון פורסמה כתבה על הסולנית, רוחמה רז. "פגז ושמו רז", זו הכותרת, והכותב הצהיר, "אני מרשה לעצמי להתנבא כי השם רוחמה רז יינשא בפי כל, בשנה הקרובה. הצעירונת בת העשרים הפכה כבר במדי החקי של צוות ההווי לכוכבת המבוקשת ביותר בקרב האמרגנים, המפיקים וחברות התקליטים בשוק האזרחי. לאחר בכורת התוכנית החדשה של הצוות הקיפו את החיילת נמוכת הקומה ובעלת החיוך הזוהר אנשי רדיו וטלוויזיה, עיתונאים ומפיקים. ברגע זה ניתן היה לקבוע: כוכבת נולדה".

ומה אמרה הכוכבת? רוחמה ביקשה, תרגיעו. "אני מפחדת מהמילה כוכבת. אני יודעת שיש התעניינות בי, ואני מרגישה שאוכל להצליח. אבל מכאן ועד לכוכבת, הדרך ארוכה. אני לא אוהבת את המילה כוכבת. זה לא יושב עלי…".

רז התחילה לשיר בצמד עם אחותה בתיה, במופעים בירושלים, עיר מגוריה. היא שרה גם בתוכניות רדיו שונות ולמרבה המזל, האלוף במיל' רחבעם (גנדי) זאבי, שמע אותה ברדיו, הרים מיד טלפון לקצין החינוך של פיקוד המרכז ופקד: תמצא לי את הילדה הירושלמית עם הקול המצוין. איצ'ה גולן איתר אותה והביא אותה ללהקה הצבאית.

"כבר פנו אליי מספר אמרגנים וחברת תקליטים גדולה, אבל אני לא ממהרת", אמרה רוחמה, על סף השחרור. "אני רוצה לנצל את כל היתרונות שלי, לבדוק אפשרויות ורק אז להחליט. לא ממהרת לקפוץ למים הקרים".

"בארץ אהבתי" הגיע למקום השלישי במצעד העברי השנתי תשל"ה. ב-1976 השתתפה רוחמה בחגיגת הזמר העברי, שהתקיים במקום פסטיבל הזמר התחרותי, ושרה "ערב קיץ ויונים". כעבור שנה, חזרה המתכונת הרגילה של הפסטיבל ורוחמה זכתה במקום הראשון עם "רקפת". ב-1979 הוציאה את האלבום "חלומות", ששיר הנושא שלו היה אחד מלהיטיה הגדולים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *