כותרות האתמול: 20 בספטמבר, 1974

ספט 20

בחדשות: פסטיבל זמר ים-תיכוני בינלאומי יתקיים בישראל בחנוכה, בהשתתפות זמרים ישראלים, ביניהם יגאל בשן, עדנה גורן ומיכאל סינאוני מסדנת תיאטרון שכונת התקווה, ונציגים מצרפת, איטליה, תורכיה ועוד. מפקד גלי צה"ל (אז היה זה מרדכי נאור), יצורף מעתה להנהלת רשות השידור, להגברת התיאום ושיתוף הפעולה בין התחנה הצבאית לתחנות האזרחיות. נועם קניאל הוזעק לפריז, לאחר שטכנאי באולפן מחק בטעות סרט הקלטה עם שיריו, וכוכב הפופ מישראל שהחל אז קריירה באירופה, נאלץ להקליט מחדש. עוד ידיעה על שעשעון טלוויזיה חדש שיצולם בקרוב, "זה הסוד שלי" (אורי זוהר הנחה והמשתתפים נדרשו לזהות את סודו של האיש שלפניהם תוך "ארבע דקות ועשרים שאלות"). עוד בחדשות, כתב להיטון התלונן על מחירי התקליטים בישראל, על כך שבעלי חנויות מוכרים במחיר מלא גם תקליטים מוזלים, ובעיקר על המחיר המופקע של תקליטים מיובאים. אפרופו הבחירות וסערת חוק המצלמות: ידיעה על מינוי פקחים לפסטיבל החסידי, לוודא שספירת הקולות תתנהל כשורה, כדי למנוע "רינונים ושמועות שהיו נחלת שני הפסטיבלים הקודמים".

בהמשך, כתבה מצולמת על סצנת סקס נועזת במיוחד מתוך הסרט הישראלי "אדם", בכיכובו של שמוליק קראוס בתפקיד רופא מנתח שאינו מאושר בחייו ובקריירה שלו. אמנם יש לו סקס, במקרה זה עם האחות במרפאה שלו (השחקנית האמריקאית אנג'ליק פטיג'ון), אבל קר, חסר רגשות. בלהיטון קבעו, "סצנת ההתעלסות הנועזת ביותר שנראתה בישראל", ובמאי הסרט, יונה דאי, סיפר, "שמוליק ואנג'ליק היו כל כך חופשיים בסצנה, עד שכמעט לא היה לי מה להדריך אותם".

מירי אלוני מככבת לצד בני אמדורסקי ויוסי פולק במופע "ההנאות הקטנות שבחיים", משירי ברטולד ברכט. אלוני הצהירה בדרמטיות, "אני לא רוצה יותר להיות זמרת! לא רוצה לשיר! כמעט כל מה שעשיתי עד היום היה חסר ערך. רק עתה, בערב שירי ברכט, אני עושה את מה שאני צריכה לעשות, לשחק תוך כדי שירה, להגיש חומר, להגיד דברים!". אולי כדי להדגיש את המהפך, הכותרת היא "מירי אלוני למבוגרים בלבד", ולצידה שתי תמונות סקסיות שלה, והכיתוב: לא רוצה להיות זמרת מצעדים.

עוד בגיליון להיטון, השבוע לפני 45 שנה, פוסטר אמצע של כוכבי הסדרה "הוואי חמש-אפס", ג'ק לורד וג'יימס מקארתור. פוסטר-עמוד של "חתיכת השבוע", פנינה רוזנבלום. ראיון עם הצמד הישראלי-בינלאומי המצליח שוקי (לוי) ואביבה (פז), ולצידה דיווח של כתבת להיטון על כריס ג'אגר, אח של, זמר בעצמו, שכנראה לא מת על ישראל מאז הופיע כאן בהפקה המקומית של המחזמר "שיער". כן, פרובינציאליים היינו, ומה אומר זאת טוב יותר מהמודעה שבישרה על הספר "איירונסייד בישראל", שמתעד את ביקורם של שני כוכבי הסדרה, ריימונד בר ודון גלאוויי ומבטיח שבין הנושאים בספר, הצ'יף (כלומר איירונסייד), נוטע עץ וגם, איירונסייד והנשים. מי העז לכתוב אז, מי כאן ידע, שריימונד בר חי בארון. אכן היה נשוי בעבר, אבל לאחר גירושיו, ועד מותו, חלק את חייו עם בן זוג קבוע.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *