כותרות האתמול: 21 בפברואר, 1975

מרץ 13

(צילום: באדיבות דוד פז)

השבוע לפני חמישים שנה, מייק בראנט נכנס למקום הראשון במצעד הצרפתי עם להיט הענק הראשון שלו, "תני לי לאהוב אותך". שבועות אחדים קודם לכן התפרסם בלהיטון ראיון בלעדי שהעניק מייק למו"ל השבועון, אברהם אלון, ובו ניסה להסביר מדוע ניסה להתאבד. כעבור חודשיים, מייק בראנט שם קץ לחייו.

פברואר 1975.  בלהיטון מתפרסם ראיון בלעדי של המו"ל, אברהם אלון, עם מייק בראנט, מז'נבה, שם התאושש מניסיון ההתאבדות שלו. מייק אמר לאלון, "בבית החולים היה לי המון זמן לחשוב על החיים ועל כמה שהם יפים. היה לי הכל: הצלחה, כסף, דירה, מכוניות, נשים. דבר לא חסר לי, אך לא הייתי שלם עם עצמי ועם הסובב אותי. באותו רגע (כאשר ניסה להתאבד), איבדתי את השליטה על עצמי, והייתי מוכן לוותר על כל זה. היום קשה לי להבין איך יכולתי לעשות את זה. פשוט אינני מסוגל להבין".

לכאורה, ניתן היה להבין שמייק התאושש, שזה אכן היה ניסיון התאבדות חד-פעמי, קריאה לעזרה. אבל כעבור חודשיים, מייק זינק אל מותו, מהקומה השישית בדירה ברובע ה-16 בפריז. הוא נקבר בחיפה, שם החל, בקטן, את הקריירה המופלאה שלו, והקצרה מדי.

הקריירה הבינלאומית של מייק החלה רשמית השבוע לפני חמישים שנה, כאשר נכנס לראשונה למקום הראשון במצעד הצרפתי, בלהיט הבכורה שלו, לס מואה טמה, תני לי לאהוב אותך. שישה שבועות לא רצופים, בראש המצעד. למעלה מ-1.5 מיליון עותקים שנמכרו בתוך חודשים מעטים. אחר כך יבואו עוד ארבעה להיטים במקום הראשון ובסך הכל, שלושים וארבעה שבועות מצטברים, בצמרת המצעד בצרפת.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *