כותרות האתמול: 25 בינואר, 1979

ינו 25

בחודשים האחרונים, כמו לפני 40 שנה, לא מעט אמנים וכוכבי טלוויזיה וקולנוע ראו עצמם מועמדים להנחות את האירוויזיון בירושלים, והיו גם כאלה שרשות השידור הציעה להם להנחות, חיים טופול למשל. בסופו של דבר, נבחרו דניאל פאר וירדנה ארזי.

 

השבוע לפני 40 שנה נפלה ההחלטה לגבי מנחי האירוויזיון בירושלים. רבים ראו עצמם מועמדים מתאימים, והיו שרשות השידור פנתה אליהם ביוזמתה, כמו חיים טופול. הידיעה המרכזית בעמודי החדשות בלהיטון בישרה: דניאל פאר וירדנה ארזי ינחו את האירוויזיון. פאר המנוח, קריין ומגיש ותיק ואהוב היה אז מהכוכבים הגדולים של הטלוויזיה וארזי סיימה את פרק שוקולד-מנטה-מסטיק והתכוננה לצאת לקריירה עצמאית.

פאר לא יכול היה להגיב בקולו על הבחירה בו, משום שסבל מדלקת גרון חריפה ונאסר עליו לדבר, אבל הוא הגיב בכתב, "נתבקשתי שבוע קודם לכן להסכים שגם מועמדותי (להנחיית האירוויזיון), תישקל, הסכמתי ואכן היא נשקלה…".

ארזי אמרה, "אני שמחה שסוף סוף הסתיים מסע הלחישות והניחושים. אני כבר מתחילה לעבוד על התפקיד, להכיר את פרוצדורה של התחרות וכולי. בעיקר אני סקרנית לראות כיצד תעבוד הכימיה ביני לבין דני פאר". והכימיה עבדה: הוא הנחה בעברית ואנגלית, והיא בעברית וצרפתית.

שלוש שנים לאחר מכן היא השתתפה בקדם אירוויזיון ושרה "מוזיקה" של שמרית אור והנרי בראטר, וסיימה במקום השני. אבי טולדנו נסע לייצג את ישראל בבריטניה, עם "הורה".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *