כותרות האתמול: 26 בספטמבר, 1969

מאי 18

ביום שישי, ה-26 בספטמבר, 1969 , ערב סוכות, יצא לדוכני העיתונים גיליון הבכורה של להיטון, בחמשת-אלפים עותקים שנחטפו מיד. השאר, היסטוריה.

אורי אלוני ז"ל,  שהלך לעולמו ביום שבת, בגיל 79 והיום הובא למנוחות, מייסד ועורך להיטון לצד דוד פז יבדל"א, כתב  כך בטור העורך הראשון, בגיליון הראשון של להיטון.

"במשך השנים האחרונות סבלנו ממצב מחפיר שאינו קיים בשום ארץ מערבית מודרנית: לא היה לנו עיתון לפזמונים ולבידור. השוק הישראלי מוצף בעיתונים, שבועונים ושאר כתבי-עת שונים ומשונים, ורק בשטח אחד נותר חלל ריק – שטח הקצב והפזמון.

לאחרונה חלה תמורה ניכרת ביחס הציבור והעיתונות לעולם הפזמונים והתקליטים, עם תחייתו חסרת התקדים של הזמר הישראלי. בעיתונים היומיים התרבו מדורי הפזמונים וגם השבועונים החלו להקדיש לנושא זה מקום רחב יותר. אולם עדיין נותר פער גדול בין התעניינות בני הנוער בעולם הפזמונים, לבין החומר שהוגש להם. עתה אתם מחזיקים בידיכם את העיתון שנועד למלא חלל זה. מדי שבועיים תוכלו למצוא בו אינפורמציה רבה ומגוונת על הנעשה בעולם הפופ בארץ ובעולם, מה קורה בעולם הבידורי בישראל ובחו"ל. לשם כתיבת החומר גייסנו את מיטב הכוחות בשטח זה.

אנא זכרו, עיתון זה נועד בראש ובראשונה לשרת אתכם. לכן אל תהססו, כתבו אלינו בכל שאתם מבקשים לדעת עליו בעולם הפופ. הגיבו על המתפרסם והציעו גם הצעות משלכם למדורים נוספים. כל מכתב שלכם יזכה לתשומת הלב ולטיפול הראוי".

השיר במקום הראשון במצעד העברי בקול ישראל, בשבוע בו יצא להיטון

 

One comment

  1. שוקי /

    זוכר את הגליון הראשון שיצא , הייתי בן 14 וחובב מכור של מוסיקה , וזאת היתה מהפכה , כי לפני כן הסתפקנו במדור על חצי עמוד של "פופ" בעיתון יומי פעם בשבוע , ועוד ליקוטים כאלה ואחרים , וסוף סוף הופיע עיתון מוקדש כולו למוסיקה בעולם ובארץ כתבות וסקירה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *