כותרות האתמול: 27 באוגוסט, 1971

אוג 27

השבוע לפני 50 שנה פורסם בלהיטון ראיון עם דני שושן ורוב האקסלי מלהקת הצ'רצ'ילים, כתבה שתורגמה משבועון המוזיקה הבריטי "רקורד מירור". הכותרת, "בישראל הם לא מבינים אותנו" הייתה למעשה תמצית הסיבה לכך שהלהקה עזבה את הארץ, לאנגליה, בניסיון לבנות קריירה בינלאומית.

לדברי רוב האקסלי: "בישראל ניגנו בעיקר בדיסקוטקים. הסגנון שלנו היה מוזיקה מתקדמת על פי הסטנדרט המקובל בישראל. מבחינה זו היינו הלהקה המתקדמת ביותר שם. אולם הקהל לא קיבל אותנו. בדיסקוטקים רוצים רק להיטים ממצעדי הפזמונים. הצעירים מעוניינים רק לקפץ לצלילי הפזמונים, לנענע ירכיים, אבל לא להקשיב למוזיקה. בישראל דורשים מאיתנו לנגן פזמונים מסוימים ולא נותנים לנו לנגן את הרפרטואר שאנו רוצים להגיש. בדרך כלל נקבצים צעירות וצעירים ליד הבמה ונועצים בנו מבטים. אני לא יודע אם זה סתם מתוך סקרנות או הערכה למה שאנחנו מנגנים".

דני שושן הוסיף: "לא הייתי מהסס לומר שבישראל אין עדיין מספיק הערכה מספקת למוזיקה שלנו. קשה לי להגדיר את הצליל והכיוון המוזיקלי שלנו. לכן באנו לאנגליה, לקבל מימד (פרספקטיבה) ברור יותר על המוזיקה המתקדמת ולנגן מה שיותר מוזיקה כבדה ורוק אן רול. כאן, באנגליה, הקהל מבין יותר את מה שאנחנו עושים, וזה נותן לנו סיפוק הרבה יותר גדול מזה שאנו מסוגלים להגיע אליו בישראל".

כעבור 50 שנה, התקליט הראשון והיחיד של הצ'רצ'ילים (תחת שם זה, הם הקליטו עוד בשם ג'ריקו ג'ונס), נחשב לאחד היקרים בעולם אספנות התקליטים, אם לא היקר ביותר: 3500 דולר לפי האתר סטריאו ומונו.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *