כותרות האתמול: 27 בנובמבר, 1970

ינו 06

זה היה סוף שבוע עצוב, ולא רק בגלל קורבנות המבול ששטף את תל אביב. ביום שישי מת מרדכי "פופיק" ארנון. בשבת, הלכה לעולמה בגיל 69 , מסרטן, גליה ישי, שחקנית וזמרת ולנצח פינגי הפינגווין מ"פרפר נחמד".

גליה הייתה שחקנית וזמרת, שהופיעה על הבמות עוד לפני שהתגייסה. בצבא, שירתה בלהקת פיקוד מרכז, לצד ניצה שאול, שלמה בראבא, שם טוב לוי, אפרת לביא ועוד. חודשים אחדים לאחר שחרורה כבר שיחקה במחזהו של ניסים אלוני, "נפוליאון חי או מת" שהוצג בתיאטרון בימות, עם יוסי פולק, איצקו רחמימוב, דובי גל, שולה חן, קובי רכט ועוד.

גליה סיפרה ללהיטון שהגיעה לבחינות להצגה בהמלצתו של דן בן אמוץ. "עוד חודש אחר כך לא ידעתי מה איתי. השתדלתי להיות טובה בבחינות. חשבתי שאם לא אתקבל, אז איעלם לגמרי. ניסים אינו בוחן ממש. הוא מעלה על הבמה שישה-שבעה חבר'ה בבת אחת ומחלק להם תפקידים מהמחזה. מתחילים לשחק ושוכחים שזו בחינה".

ישי הוסיפה, "אני אוהבת תיאטרון, תיאטרון ממש, לא בידור. המעבר מלהקה צבאית לתיאטרון הוא עצום. הבדל של יום ולילה. זהו עולם חדש ומוזר. פתאום אתה חייב לעשות דברים שלא ראית ולא שמעת. מה גם שמדובר בניסים אלוני. אני לא יודעת מאיפה הוא מוציא את כל הדברים האלה. הקושי העיקרי בהצגה שאינני מגלמת תפקיד אחד בלבד. אני מגלמת שישה תפקידים ועלי לעבור מתפקיד לתפקיד במהירות".

בין השאר גילמה בהצגה את פיפה, מזכירתו של השד סאמדי, ואת ורוניקה, ספק זונה, בטוח בתולה, שנשלחת לשכב עם המתים, כיד דמיונו הפרוע של אלוני. "זה נורא וזה מבחיל אבל הקהל פורץ בצחוק", סיפרה גליה. "בפעם הראשונה שזה קרה, הדעזעתי. לא ראיתי את המצחיק".

כאשר הכתבה פורסמה, נפוליון כבר היה מת, לפחות מבחינת התיאטרון. למרות הביקורות הטובות, הקהל לא בא בהמוניו וההצגה ירדה. בסוף שנות ה-70 הועלתה שוב, בתיאטרון הקאמרי, בבימויו של אלוני. בינתיים, ישי שיחקה בתיאטרון הבימה, בקאמרי ובתיאטרון חיפה, בהצגות לילדים, בקולנוע (מלכת הכביש), וכמובן בטלוויזיה: היא לבשה 13 שנה את תלבושת פינגי הפינגווין ב"פרפר נחמד" של הטלוויזיה החינוכית. בשנים האחרונות הופיעה בין השאר בסדרות "צומת מילר", "השוטר הטוב" ו"מטומטמת".

באותה כתבה בלהיטון, סיפרה ישי גם על האהבה האחרת שלה: מוזיקה. "אני אוהבת נורא לשיר, למרות שאינני זמרת ממש, כמו שולי נתן. לא עולה בדעתי לעזוב את זה. בהחלט הייתי רוצה לשוב למצעד הפזמונים שם כבר הייתי בעצם מספר פעמים. השיר 'בת יחידה' הגיע למקום הרביעי במצעד".

שלום גליה, כל טוב פינגי. נתגעגע.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *