כותרות האתמול: 28 בנובמבר, 1969

ספט 13

נבחרי השנה 1969 - א

העיתוי לפרסום נבחרי השנה של להיטון לשנת 1969 , נראה תמוה למדי: הרבה אחרי סוף השנה העברית ולמעלה מחודש לפני סיום השנה הלועזית. נראה שבלהיטון פשוט רצו לבדוק את הפופולאריות של המגזין החדש, שאז עוד התפרסם אחת לשבועיים, ולראות כמה קוראים ישלחו גלויות (לקוראינו הצעירים: זה היה אחד מאמצעי התקשורת המקובלים בפרה-היסטוריה והמועדף על עורכי מצעדי הפזמונים ברדיו, וכאמור גם בלהיטון). והקוראים שלחו: למעלה מאלף גלויות. גם היו פרסים: תקליטים וכרטיסי כניסה למועדון הפייפר, בתל אביב.
התוצאות: יגאל בשן הוכתר לזמר השנה, כשאחריו אריק איינשטיין ויהורם גאון. רבקה זוהר עברה את שולה חן וחוה אלברשטיין ולקחה את התואר. כלהקת השנה נבחרה פיקוד המרכז, כשאחריה להקת הנח"ל ופיקוד דיזנגוף (ניסיון מוצלח לזמנו להקים להקה "אזרחית" מיוצאי הלהקות הצבאיות). זוהר הייתה המנצחת הגדולה גם בקטגוריית להיט השנה, עם על כפיו יביא, שדילג על שני להיטים של להקות צבאיות: לצפון באהבה (פיקוד צפון עם יגאל בשן), ושירו של צנחן (פיקוד המרכז, שחבריה עברו קורס צניחה, בפקודת אלוף הפיקוד, רחבעם "גנדי" זאבי).
בתחום הבינלאומי, הנבחרים היו תום ג'ונס (זמר), לולו (זמרת), החיפושיות (אז עוד לא כתבו ביטלס, בעברית), והלהיט האחד והיחיד של הצמד זאגר ואוונס, בשנת 2525 .
רבקה זוהר

זאגר ואוונס

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *