כותרות האתמול: 29 בינואר, 1971

ינו 29

היום לפני 50 שנה, בעמודי החדשות של להיטון, פורסמה ידיעה על נסיעתו של אושיק לוי ללונדון, כדי להשלים שם את הוצאת תקליט הסולו הראשון שלו. "זה יהיה ללא ספק אחד התקליטים המצוינים שיצאו לאחרונה בשדה הפזמון העברי", התלהב כתב להיטון שהאזין לשירים, שרבים מהם הוקלטו עם להקת הצ'רצ'ילים.

 

 

היום לפני 50 שנה פורסם בלהיטון כי "אושיק לוי נסע ללונדון להכנת תקליטו הראשון (שייצא כעבור כחודש וייקרא 'קצת שקט'). אושיק לוי שהשלים בתחילת השבוע את הקלטות אריך-הנגן הראשון שלו יצא ביום שני בבוקר ללונדון כדי להכין שם את תבנית ההדפסה של התקליט. כתב להיטון ששמע את שנים-עשר השירים שיכללו בתקליט, מדווח: זה יהיה ללא ספק אחד התקליטים המצוינים שיצאו לאחרונה בשדה הפזמון העברי, הן מבחינת ההפקה, הן מבחינת המילים והלחנים".

בין השירים שיופיעו באלבום הבכורה שלו נמצאים "חוזה לך ברח", "אין מילים" (במקור של אל קופר, יהונתן גפן כתב את הגרסה העברית), "לישון לישון", "לא יודעים" וכמובן שיר הנושא שכתבו יוסי בכר, קובי אשרת ושמוליק ארוך.

"אושיק אסף בתקליט פזמונים של מיטב הכותבים (ביניהם יהונתן גפן, רוב האקסלי, אסי דיין, יעקב רוטבליט, שלום חנוך, ועוד)", נכתב עוד בידיעה, "והוא עשוי קשת מגוונת של סגנונות. בשמונה שירים בתקליט מלווה אושיק ע"י להקת הצ'רצ'ילים וארבעת הנותרים ע"י להקת זיעה קרה (שבין חבריה שמוליק ארוך, אלונה טוראל ואהר'לה קמינסקי). אושיק עבד על איסוף השירים קרוב לשנה והקדיש להקלטה קרוב ל-80 שעות אולפן, שיא בהחלט לא מקובל בקנה-מידה ישראלי".

לפי אתר סטריאו ומונו, עותק מקורי של "קצת שקט" שווה כ-150 דולר. האלבום יצא על דיסק בתחילת שנות ה-90 ובשנה שעברה הודפס שוב במהדורת ויניל, בסדרת זהב שחור של האוזן השלישית.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *